יוגה. צילום: shutterstock

יום היוגה הבינלאומי בירושלים: ביום חמישי הקרוב (21.6) תערוך העירייה בגיא בן הינום יוגה קולקטיבית, מדיטציה, טאי צ'י ושיעורי ריקוד במסגרת ציון יום היוגה הבינלאומי בירושלים. התושבים יתרגלו יוגה על גבי 701 מזרנים אשר ירכיבו כפאזל את יצירת האומנות "החלום הגדול- ירושלים 2048".

"שאלנו את הציבור - מה אתה מדמיין כשאתה מסתכל מחוץ לחלון שלך בעוד 30 שנה?", הסבירה מייסדת פרויקט dreame.me, שרונה קרני על הפרויקט, "את מאות התשובות הפך אמן מקומי ופרופסור בבצלאל ומנשר, עמית טריינין לכדי יצירת אמנות אחת העוסקת בעתידה של ירושלים. את היצירה הוא חתך לאלפי חתיכות, שמוספרו והודפסו על גבי מחצלות יוגה.

"החלום הגדול עוסק למעשה בהפיכת הרעיונות שלנו לתזכורת חזותית ומדהימה של מה שאנחנו רוצים להשיג ברמה האישית והקולקטיבית. דרך היוגה אנו מוצאים איזון. האיזון בין החלום לבין ההוויה. בסיום האירוע, כל משתתף ייקח איתו הביתה חתיכה מהחלום הגדול".

האירוע הינו שיתוף פעולה של משרד ירושלים והמורשת, עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים, ובשיתוף קרן שוסטרמן.

מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים, אייל חיימובסקי: "אירוע היוגה הבינלאומי מהווה נקודת שיא לפעילות היוגה המוצלחת המתקיימת מידי שישי בגיא בן הינום וכבר הפכה עבור תושבות ותושבי העיר למסורת של סופשבוע ירושלמי".

סמנכ"לית וראש מנהל תרבות חברה וספורט בעירייה, אריאלה רג'ואן: "המיזם האמנותי הייחודי שיוצב השנה בגיא בן הינום בירושלים מבטא בכישרון רב את מאות החלומות של אנשים החולמים למען עתיד העיר ירושלים בירת ישראל. לא בכדי אומרים על ירושלים 'עיר שחוברה לה יחדיו' והחלום האישי שלי על ירושלים שנמשיך לראות בה חיבורים בין אנשים, בין קהילות, בין תרבויות, בין חלומות".

לפרטים - לחצו כאן.