מירי ארנטל, אופיר גוטמן, חיים ארנטל. צילום יוסי זמיר

עמותת 'זכרון מנחם' תקים מפעל לייצור ועיצוב פאות מתרומות שיער במתחם העמותה בבית וגן . פתיחתו מתאפשרות בזכות תרומה בת 100 אלף דולר מחברת הטיפוח 'פנטן' המשתף פעולה עם זיכרון מנחם מזה חמש שנים.

יצרנית פנטן, חברת "פרוקטר אנד גמבל", החליטה להעמיק את שיתוף הפעולה המוצלח עם העמותה, שהוביל לעלייה של כ-500 אחוז בכמות תרומות השיער בזכות קמפיינים משותפים לאורך השנים. עליה זאת, נמסר מ"זכרון מנחם", אפשרה לראשונה להעניק ללא תמורה פאת שיער טבעי לכל אישה בכל גיל, המתמודדת עם מחלת הסרטן.

בזכרון מנחם ציינו כי מרבית הפאות מיוצרות בסין בהליך הלוקח בממוצע 3-4 חודשים, מה שעשוי להאריך את זמני ההמתנה לפיאות מותאמות אישית. הקמת המרכז תאיץ את תהליך הייצור, תפחית את עלויותיהן, ותביא לעלייה גדולה יותר בכמות הפאות המיוצרות .

"השותפות בין עמותה פילנתרופית לארגון מסחרי שינה את פני העמותה", כך אמר מייסד עמותת זכרון מנחם, חיים ארנטל: "בזכותה אנחנו מצליחים להביא פאת שיער לכל אישה חולה, ללא הגבלת גיל, וכעת נוכל גם לוודא שכל פאה תתקבל במהירות, בעיצוב עדכני ומותאם ולשביעות רצון החולות. בזכות העבודה עם חברת פרוקטר אנד גמבל, אנו מסוגלים כיום להעניק פאה לכל חולת סרטן, ללא קשר לדת, גזע או גיל, על כך ועל התרומה הנדיבה עבור הקמת מרכז הפאות שייבנה בירושלים אנו מודים מקרב לב".

אופיר גוטמן, מנכ"ל פרוקטר אנד גמבל ישראל, יצרנית מותג טיפוח השיער PANTENE: "הקמפיין המשותף מהווה עבורנו מקור גדול לגאווה בכל שנה, עם נתונים מדהימים. אנו שואפים כי הקמת מרכז ייצור הפאות בארץ אף יגביר את כמויות ייצור הפאות עבור נשים חולות סרטן בישראל ונמשיך לשבור שיאים של תרומות שיער".