פקח העירייה נותן דו"חות מרכבו האישי. צילום: ודים אפשטיין

פקח עירייה מצא דרך יצירתית לבצע את עבודתובמקום לכתת את רגליו ברחובות מלחה בשמש הקופחת מעל לראשו ולהנפיק דו"חות חניה, הוא תועד כשהוא נוסע ברכבו הפרטי וממנו ביצע בדיקה של הרכבים באמצעות המסוף העירוני.

בסרטון שהגיע לידי מיינט ירושלים וצולם על ידי תושבת השכונה, נראה הפקח כאשר הוא נכנס למתחם חניה ברחוב האייל בג’יפ פרטי וממנו מבצע את עבודתו. "הפקח, עצר עם הרכב, כשהרכב מונע, ובודק בעזרת הטלפון הנייד, כשהוא יושב באוטו, את הלוחית זיהוי של הרכבים אם שילמו או לא. זוהי עבירת תנועה - שימוש בטלפון נייד", סיפרה לחדשות מיינט.

 צילום: ודים אפשטיין

"במידה והוא מגלה שהרכב לא שילם הוא מוציא דו"ח חניה, בזמן שהוא ברכב באמצע הכביש. אחר כך הוא יוצא רק כדי לשים את הדו"ח על חלון הרכב. כל זה כשהג'יפ הפרטי באמצע הכביש והפקח בתוך האוטו בפעם אחרת הפקח גם לא לבש מדי עירייה, מדובר ממש באכיפה סמויה".

עו"ד יוסי חביליו, לשעבר היועץ המשפטי לעירייה, וכיום מתמודד לראשות העירייה: "על פי החוק פקחי העירייה צריכים ללבוש מדים במסגרת עבודתם, ומעבר לכך, מתן דו"חות מתוך רכב פרטי אינו תקין, כדאי שהעירייה תתרכז בשיפור השירות לציבור ולא במתן דו"חות בהליך שאינו תקין".

העירייה: "הפקח יוזמן לבירור בהנהלת האגף לאור ההתנהלות אשר צוינה בפנייה ובסרטון. יובהרו למפקח הנהלים והתקנות המחייבים את פעולתו תוך דגש על שמירת כלל החוקים והתקנות במהלך ביצוע העבודה".