עו"ד פפי יקירביץ. צילום: פרטי

שם: עו"ד פפי יקירביץ

תפקיד: יועצת משפטית של האוניברסיטה העברית

שכונה: עין כרם

ותק בעבודה: 35 שנים

גיל: 62

מה את הכי אוהבת בעבודה?
"אני הכי אוהבת את החיפוש אחר פתרונות משפטיים לסוגיות מורכבות, כאשר נדרשת יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא. חשוב לי לספק פתרון שהוא לא רק משפטי אלא גם מוסרי ונכון".

מה הכי קשה?
"לעשות שימועים לעובד שרוצים לפטר. גם כאשר יש 100 אחוז הצדקה, תמיד יש את הקושי האנושי. לשמחתי האוניברסיטה היא ארגון הגון מאוד ויש מעט מצבים כאלו".

אם לא היית עורכת דין, במה היית רוצה לעסוק?
"רופאה או עיתונאית".

מה החוויה שהכי זכורה לך בעבודה?
"היו לא מעט חוויות, אבל הזכורה ביותר מבניהן - הימים היו זמן קצר אחרי רצח רבין והיה כמובן זעזוע עמוק בציבור. קבוצת סטודנטים ביקשה להביא להרצאה מרצה עיתונאי שיצא אז עם תאוריה של קונספירציה של השב"כ ברצח רבין. מאחר שתמיד אנחנו מאפשרים חופש ביטוי מלא בקמפוס - למעט במקרים שיש עבירה על חוקי המדינה - נתנו אישור לקיים את ההרצאה.

"התחיל מסע לחצים עצום שכלל אנשי ציבור, חברי סגל, וגורמים רבים שביקשו שלא נאפשר את קיומה של ההרצאה והיו גורמים באוניברסיטה שחשבו שצריך להיכנע ללחצים על מנת לא לפגוע ברגשות הציבור. בסופו של דבר עמדנו בלחצים וההרצאה התקיימה.

"אני חושבת שזה היה אירוע חשוב ביותר וסימן את מדיניות האוניברסיטה, של מתן חופש ביטוי מלא בתחומיה, מדיניות שאנו מיישמים עד היום, גם על חשבון פגיעה ברגשות חלק מהציבור. במדינה דמוקרטית חופש הביטוי גובר על פגיעה ברגשות הציבור".

מה את זוכרת מהיום הראשון שלך בעבודה?
"זכור לי היטב נדרשתי לטפל בערימה של תיקים של רישום דירות שנמכרו אז על שם הרוכשים. זה היה משעמם נורא וגרם לי לפקפק בעצם בחירת המקצוע. כמובן, עם הזמן העבודה נעשתה מעניינת ומרתקת וכיום אין לי רגע דל".