יעל סדן ז"ל

ארגון הצלה אלו״ן לחילוץ ואיתור נעדרים, הנציח השבוע אופנוע של הארגון לזכרה של יעל סדן ז״ל שנהרגה בשיטפון בנחל צפית.

יעל סדן ז"ל תושבת הר חומה ובוגרת תיכון 'בויאר', נפלה יחד עם 9 חבריה באסון בנחל צפית בסוף חודש אפריל. כחודש אחרי שנהרגה הודיעו בבית הספר כי יגשימו את חלומה של סדן ז"ל בפרויקט "מסביב למדורה".

האופנוע לזכרה של יעל סדן. צילום: יח"צ

יו״ר ארגון הצלה אלו״ן והמתמודד לעיריית ירושלים, אביתר אלבאז אמר לחדשות מיינט כי ראה חשיבות להנציח את זכרה של יעל, דווקא על אופנוע שנתרם לארגון, במטרה לסייע בפעילות עתידית של איתור וחילוץ נעדרים.

אמא של יעל, שרון סדן סיפרה לחדשות מיינט: "אביתר הגיע לנחם אותנו בשבעה, הוא סיפר לנו כי כאשר הוא יצא מהשבעה קרא לו קול פנימי להוציא לפעול פעולת הנצחה.

צילום יח"צ

"התרגשנו עד דמעות כאשר התבשרנו שהארגון יזם להנציח את יעל באמצעות אופנוע חילוץ, דווקא במקרה שהחיים של יעל הסתיימו האופנוע יוכל להציל אנשים אחרים ולהיות להם לעזר, בדיוק כפי שיעל פעלה הן במכינה והן בחייה האישים לטובת הכלל. כרגע הכל עוד טרי וההתמודדות עם האובדן קשה מנשוא, נפעל להנציח את יעל בעוד דרכים, בית הספר בו למדה יעל כבר פועל לשנות את שם אולם המחול לשמה ובעתיד אנחנו מקווים להקים פינת ישיבה בנחל צפית".

"את יעל וחבריה לא הצלחנו להציל, אבל זכרה ילווה אותנו בכל פעילות חילוץ עתידית״, אמר אלבאז בטקס חנוכת האופנוע שהתקיים במעמד בני משפחתה של יעל ז״ל, ח״כ אורן חזן (ליכוד), מתנדבי הארגון, חבריה ומוקירי זכרה של המנוחה ועוד.

ח״כ אורן חזן הבטיח בטקס להמשיך וללוות את הארגון בפעילותו החשובה ואמר כי הוא בטוח שהנצחת זכרה תוסיף מוטיבציה בקרב המתנדבים בפעילותם החשובה.

לזכרה של יעל סדן ז"ל. צילום: יח"צ