ההורים שלם וגאולה עדקי. צילום: קותי פונדמינסקי

בגן החיות התנכ"י במלחה נערך הבוקר (שישי) טקס מרגש: הסרת הלוט לפינת ישיבה להנצחת הקבלן הירושלמי צ'יקו (ציון) עדקי ז"ל, שנהרג באפריל אשתקד מפיצוץ שעשה באתר בנייה בו עבד בצפת.

עדקי ז"ל, אחד מקבלני התשתיות והפיצוצים הגדולים והמוכרים בארץ ודור שני לקבלנים, היה שותף בן השאר להקמת כביש בגין ופיתוח התשתיות לשכונת הר חומה, בה הוא התגורר גם עם רעייתו יפית וארבעת ילדיו.

אביו שלם, ממושב אבן ספיר עלה לארץ מכורדיסטן והיה הראשון במשפחה שנכנס לתחום הבנייה והפיתוח. כיום אחיו של צ'יקו, דורון ממשיך בתחום ובעלי חברת בנייה.

צ'יקו עדקי ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

סלע ההנצחה הועבר במיוחד מאתר הבנייה בצפת בו אירע הפיצוץ הטרגי. בטקס נשאו דברים מנהל גן החיות הפורש שי דורון, יו"ר העדה הכורדית בישראל, הקבלן הרצל לוי, שהכיר את עדקי אישית ונציג הנהלת עיריית ירושלים, והמתמודד לראשות העירייה, משה ליאון. בין הנוכחים בטקס: בני משפחה רבים וחברים ביניהם השופטת רחל גרטל.

צביה יששכר, אחותו של צ'יקו ז"ל: "צ'יקו היה איש שמח ומיוחד, אוהב אדם, איש משפחה, חובב טבע וגנים ובשל זאת בחרנו בגן החיות התנ"כי כמקום בו יונצח זכרו של אחי היקר והאהוב. צ'יקו אהב בעלי חיים, גן החיות מקבץ אליו המון משפחות, אתר פסטורלי, ושוקק חיים, בדיוק כמו שצ'יקו היה במשך כל חייו. זה היה אירוע מרגש במיוחד עבור כולנו, בני משפחה, חברים ומכרים כאחד. צ'יקו היה איש של אנשים, לכן, הוא אבידה לא רק לבני המשפחה, אלא לכל מי שהכיר אותו במהלך החיים".

ראש עיריית צפת, אילן שוחט, בישר למשפחה כי בשכונה שנמצאת בבנייה בצפת, יוקם בית כנסת שייקרא על שמו של עדקי.