ההפגנה מול בית רה"מ. צילום: עופר ארז, באדיבות הבית הפתוח

בעקבות אישור חוק הפונדקאות היום (ד') בכנסת, המפלה בני זוג גברים, הפגינו חברי עמותת 'הבית הפתוח' בירושלים מול ביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בטלביה.

עופר ארז, מנכ״ל הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות מסר: "נמאס. נמאס לפחד, נמאס לחכות, נמאס להתפשר, להתגמש, נמאס להתחבא. אנחנו כאן היום כי הגיעו מים עד נפש, כי שום תירוץ לא יתפוס. כי אין אף הצדקה שב-2018 נחייה בחברה בה אנחנו אזרחים סוג ב', בגלל הזהות המגדרית או הנטייה המינית שלנו. אנחנו כאן כי סיימנו לבקש - אנחנו דורשות שוויון.

"באותו זמן שבירושלים ישבו נבחרי ציבור והצביעו בעד אפליה, הותקפה בברוטאליות טרנסית בתל אביב. בימים האחרונים הפילה הכנסת מספר חוקים שנועדו לסיים את האפליה כלפי הקהילה הגאה, האחרון שבהם הוא אישור תיקון חוק הפונדקאות. הממשלה לא מגינה עלינו. לא בכנסת, ולא ברחוב".

עוד הוסיף ארז כי זוהי אינה ההפגנה האחרונה: "ההפגנות היום ברחבי הארץ הם רק ההתחלה, אנחנו נמשיך! אנחנו נצעד בירושלים, אנחנו נדרוש שוויון, אנחנו כאן כדי להישאר!"

ערן גלובוס, יו״ר הבית הפתוח: "הפגנו היום כי נמאס להיות להיות סוג ב'. זאת רק ההתחלה! בעוד שבועיים, ב-2.8 נצעד בהפגנת המחאה גדולה ביותר של הקהילה הגאה מעולם במצעד הגאווה והסובלנות בירושלים, למען שיוון זכויות מלא והגנה מאלימות!"

את ההפגנה ארגנה עמותת הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות, שמארגנת גם את המצעד הגאווה והסובלנות בירושלים שיצעד ב-2.8, לצד פעילות ופעילים מהקהילה ומחוצה לה.

בנוסף, בעקבות אישור החוק קוראים ארגונים מהקהילה הארצית לא לבוא לעבודה ביום א'(22.07), לסגור בתי עסק ולהפגין.