אמו של קנריק, שושה ואשתו של קנרקי ז"ל. צילום: לירן תמרי

שלוש שנים לאחר מותו: מעקה גלישה "הרייל של עופר" נחנך הערב (ה') בגן הפעמון לזכרו של השוטר רס"ר עופר קנריק ז"ל. "הוא אהב לגלוש עם הסקייט על מעקות וזה היה מתבקש להנציח אותו בדרך הזאת", מסרה אמו, שושה קנריק. בנוסף, עם סיום הטקס יתקיים הפנינג הרולרבליידס המסורתי לזכרו של עופר.

רב סמל ראשון עופר קנריק ז"ל, בן שושה, נולד בברזיל ב- 1987, אומץ ע"י אמו ובאותה שנה עלה לישראל. ב-2012 התגייס למשטרה ושירת במרחב מוריה. קנריק נשא לאישה את שירן והם התגוררו בירושלים עם ילדיהם טליה ואביתר. קנריק נפל בעת מילוי תפקידו ב- 10 באפריל 2015, בהיותו בן עשרים ושמונה בלבד והובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.

קראו גם
חניון על שם רס"ר עופר קנריק ז"ל נחנך ביער ירושלים
שלוש שנים לאחר מותו הטרגי של בעלה: "הצטרפתי למשטרה כדי להמשיך את דרכו של עופר"

רס"ר קנריק ז"ל

"עופר נמשך לעולם הסקייט כבר בגיל 12", סיפרה אמו, "זה ליווה אותו במשך כל חייו והיה חלק בלתי נפרד ממנו. אחרי השבעה ביקשתי מהחברים להרים מופע בלייד לזכרו של עופר ומאז כל שנה מתקיים הפנינג שהוא חגיגה גדולה עבור חובבי הסקייט בירושלים".

מתוך הטקס בגן הפעמון. צילום: לירן תמרי

עוד הוסיפה אמו בטקס: "אני מאוד מתרגשת. זה יום מאוד חשוב עבורי, הרול תפס חלק מאוד משמעותי בחיו אני זוכרת את עופר מתרוצץ בבית עם הפלאפון ומתאם עם חבריו מפגשים רול. אני מודה מקרב לב לכל מי שהיה שותף להוציא את היוזמה הזו היום לפועל, בלעדיכם הייתי הולכת לאיבוד".

הקפה לזכרו של קנריק ז"ל. צילום: לירן תמרי

הבקשה להנצחתו הגיעה עד לנשיא צ'צ'ניה שנדרש לאשר גם הוא את היוזמה מאחר שהפארק כולנו נתרם על ידי הממשלה הצ'צ'נית.

צילום: לירן תמרי

יו"ר ועדת ההנצחה וסגנית ראש העירייה, יעל ענתבי: "אני שמחה שהצלחנו בוועדת ההנצחות בראשותי, להנציח את עופר קנריק במקום שהיה הקרוב ביותר לליבו - הסקייט פארק. כמקובל במקרים אלה, מדובר בהנצחה בתשלום. את עופר קנריק הכרתי עוד בחייו דרך שושה אמו. תהליך ההנצחה הצנועה, ארך זמן רב יחסית בשל הצורך בקבלת האישורים מגורמים רבים כולל ממשלת צ'צניה".

צילום: לירן תמרי

הטקס התקיים במעמד מנהל אגף הספורט העירוני, איציק קונרפיין, מפקד תחנת מוריה משפחתו של עופר קנריק ז"ל וחבריו.