עופר ארז. צילום: יואב דודקביץ'

למה ירושלים
"כי אין עיר אחרת שבה חשוב כל כך להיאבק למען חברה סובלנית יותר. מרקם החיים הייחודי, המגוון, המורכבויות - כולם ביחד הם כר פורה, נכון והיסטורי לייצר שינויים שיתחילו כאן אך ישפיעו על כל החברה הישראלית".

עם איזו דמות ירושלמית היית רוצה לשבת לדרינק
"חברי מועצת העיר מהמפלגות החרדיות. פגישה בארבע עיניים לשמוע מה הם באמת חושבים ומרגישים, בלי פוליטיקה, פשוט שיחה בין אנשים".

מה המקום הסודי שלך בעיר
"ממש מתחת לבית הפתוח יש את 'סביח ממילא', הוא לא סודי בכלל אבל כמעט בכל יום, בעיקר בתקופות עמוסות, אמצא את עצמי שם. ולא רק בגלל האוכל".

מה הדבר הכי משוגע שעשית בעיר
"ביום חמישי הקרוב יתקיים מצעד הגאווה והסובלנות בעיר, אותו מפיק הבית הפתוח כל השנים, ועליו אהיה אחראי בפעם הראשונה. אין ספק שזה יהיה הדבר הכי משוגע שעשיתי בעיר, ובחיים בכלל".

מה הכי גרוע כאן
"לי צורם לדעת שלא בכל מקום בעיר אפשר להיות להט"ב באופן פתוח. כאשר אנשים נמנעים מלהזדהות כחלק מהקהילה, על אף שרוצים, זו בעיה שפוגעת בנו כתושבים, במרקם החיים המשותף ובאופן הבסיסי ביותר ופוגמת ביכולת של אנשים לחיות מאושרים בעיר שלהם".

אז מה הלאה
"אני רוצה להאמין שדווקא בגלל המורכבויות, עוד 20 שנים כבר נראה גשרים מיוחדים שנבנים כבר היום בין קהילות ואנשים. מדובר בתקווה שלא תתממש בעצמה ואני מאוד חושש שאם לא נשקיע משאבים בבניית הגשרים האלו - נחייה בעיר אף יותר מקוטבת מהיום".