מחאת ההורים נגד קרוסלות החניה. צילום: באדיבות התושבים

"עזרו לנו לעצור את ההולילנד הבא!":עשרות הורים שילדיהם לומדים בבית הספר הניסויי החלו להפגין בשעה 16:30 ברחוב מנשה בן ישראל בכניסה לגן העצמאות. הסיבה: הקמת 6 קרוסלות החניה שאושרו בשבוע שעבר. לטענתם המהלך מסכן את ילדיהם: הם לא יוכלו להוריד את ילדיהם בצורה בטוחה, יווצרו פקקי ענק ובמשך שעות ייחשפו לזיהום אוויר והעירייה לא שיתפה אותם בנושא.

כחלק מהמחאה, עשרות ילדים עמדו בכבישים המקיפים את בית הספר עם שלטי מחאה עליהם כתוב: "מכירת חיסול", "ניר ברקת מזהם אותנו", "אומרים לא למפלצות החנייה" ו-"לא נעים לראות סרטן בגן". על רקע פרסומים בסוף שבוע של המועמד לראשות העירייה עופר ברקוביץ כי הוא זה שיזם את המהלך להכשרת המגדלים, נראו גם שלטים "עופר מדוע הפקרת אותנו?" ו-"בשביל כותרת בעיתון מכרתם את הילדים שלנו".

מחאת ההורים נגד קרוסלות החניה. צילום: באדיבות התושבים

אם לשני ילדים בבית הספר, לילך רובין שהשתתפה בהפגנה: "נחרדתי לגלות איך בכירי עיריית ירושלים פשוט מכרו את הילדים שלנו. במשך תקופה ארוכה ניסו פעם אחר פעם לסלק את בית הספר שלנו מהקרקע לטובת בניית מלון, אך מאחר ונכשלו במשימה כעת פשוט מנסים לאמלל אותנו בשביל עוד מיזם שיכניס כסף לקופת העירייה תוך סיכון בריאות ובטיחות ילדנו". 

צילום: באדיבות התושבים

יו"ר וועד ההורים, יניב מזר שמוביל את המחאה: "זו התארגנות ספונטנית של הורים שלא מוכנים לשתוק לנוכח ההתנהלות האגרסיבית והכוחנית של עיריית ירושלים שפלשה כאחרונת עברייני הבנייה לתוך השטח המשמש את בית הספר שלנו. ניר ברקת והשפוטים שלו החליטו להקים מפלצות חנייה בנקודה מסוימת ולא משנה מה יהיה המחיר שהילדים שלנו ישלמו".

עוד טוען מזר כי בתקופה האחרונה החל משא ומתן בין העירייה לבין בית הספר בנוגע למגרש המדובר אך בדיעבד מסתבר כי "הכל היה למראית עין ופעלו מאחורי גבינו, הכל בשביל לגזור קופון פוליטי על חשבון ילדנו. אין לנו שום כוונה לעבור על כך בשתיקה".

החניה ברחוב מנשה בן ישראל. כאן ייבנו הקרוסלות. צילום: לירן תמרי

יו"ר מינהל קהילתי לב העיר, ד"ר אופיר לנג, שמלווה את הורי בית הספר, שיגר מכתב דחוף למנכ"ל העירייה בו מדגיש כי "המהלך המתואר נעשה באופן בלתי מתקבל על הדעת וללא כל הודעה מוקדמת, בטרם גובש ההסדר עם בית הספר הניסויי". לנג סיים את מכתבו בדרישה "לעצור את העבודות לאלתר עד שלא יושלם תהליך הדיאלוג עם נציגות בית הספר והגעה להסדר מוסכם לרווחת כל הצדדים הנוגעים בדבר".

קרוסלות החניה הראשונה בעיר. צילום: אדווה חולי

מהעירייה נמסר אז: "בניגוד לדיסאינפורמציה המופצת, נעמיד דברים על דיוקם: לבית הספר הניסויי חניון רחב עם מספר חניות גדול למורים ולהורים, שכמותו אין באף בית ספר אחר בעיר. המגרש המדובר הינו מגרש בבעלות עירונית שבו כ- 30 מקומות חניה הפתוחים גם בפני הציבור הרחב.

"התכנית העירונית תביא לכך שבמגרש יהיו למעלה מ- 100 מקומות חניה לרווחת הבאים לבית הספר, התושבים ועסקים במרכז העיר במהלך היום, ויאפשרו לתושבי מרכז העיר בעלי תו אזורי לחנות חינם במהלך הערב והלילה. העירייה מנהלת שיח עם בית הספר והתקיימה ישיבה עם כלל הגורמים הרלוונטיים על מנת לגבש הסדר שייתן מענה לצרכים הן של בית הספר והן של העסקים והתושבים. אנו נמשיך לפעול  כדי לחזק את בית הספר ולפתח את מרכז העיר תוך שיקול דעת ואיזונים נכונים".