חטיבת הביניים "ארגנטינה" בקרית יובל. צילום: שלומי כהן

מה יעלה בגורלה של חטיבת הביניים החדשה "ארגנטינה" בקריית יובל? שבועיים לפני פתיחת שנת הלימודים תשע"ט, לשאלה הזאת אין תשובה ברורה. למיינט ירושלים נודע היום (ב') כי מנהל מחוז ירושלים במשרד החינוך, מאיר שמעוני, פועל על מנת לסגור את בית הספר החדש.

"היינו בהלם", אמר גורם במנח"י, "לא שמענו בעיות על בית הספר. בית הספר עבר את אישור הוועדה של משרד החינוך ואפילו מאיר שמעוני חתם על סמל המוסד. עכשיו פתאום הוא רוצה לסגור ואף אחד לא יודע למה, זה הזוי. אין לו אפילו את הסמכות לסגור את החטיבה החדשה, צריך שמנכ"ל משרד החינוך יתערב במהרה".

חטיבת הביניים החדשה, "ארגנטינה ניסויי", היא החטיבה היחידה בזרם החינוך הממלכתי בקריית יובל. היא תוכננה להיות חטיבה שתצמח כל שנה עד שתגיע לכיתה יב' ותהיה למוסד חינוך גדול בשכונה. לשנת הלימודים הקרובה נרשמו כבר 23 תלמידים לכיתה ז', אולם כאמור כרגע לא ידוע מה יעלה בגורלם.

העירייה: "בהובלת ראש העירייה ניר ברקת, מינהל החינוך פועל מזה חודשים אל מול משרד החינוך והתושבים על מנת להקים חטיבת ביניים ממלכתית לטובת תושבי קרית יובל הפלורליסטיים. לא מתקבל על הדעת כי לאחר שבית הספר קיבל את כל האישורים הנדרשים משרד החינוך בוחר לסגור אותו בדקה ה-90 ולהשאיר את 23 תלמידי קריית יובל יישארו בבית ב-1 בספטמבר. העירייה תפעל בכל אמצעים העומדים לרשותה על מנת שבית הספר יוקם כפי שהובטח ואושר, ויוכל לפעול בשנת הלימודים תשע"ט לרווחת התושבים".

משרד החינוך: "מאחר ומדובר על כיתה אחת בלבד אין היתכנות וצורך בפתיחת מוסד חדש. יובהר כי הוצעו מספר חלופות, לדוגמא: פתיחת מסלול ייחודי בבית ספר קיים עד לשנת הלימודים תש"פ".