הרב הראשי לירושלים אריה שטרן. צילום: שלומי כהן

 

אתגר ה'קיקי' ממשיך לשגע את הרשת – ואפילו את הרבנים הבכירים בישראל ובירושלים: בשעה שהסרטונים בהם אנשים מצלמים את עצמם הולכים מחוץ לרכבם הנוסע ממשיכים להציף את האינטרנט, אנשי דת קוראים לציבור המאמינים שלהם להימנע מהתופעה.

אתגר ה'קיקי' הבינלאומי החל לפני מספר שבועות בארה"ב, כשצעירים החלו לצלם את עצמם מחוץ לרכבם כשברקע שירו של הזמר דרייק. הטרנד הגיע במהירות גם לישראל וצבר תאוצה רבה גם במגזר החרדי. אחד הסרטונים הפופולאריים הוא של צעיר חרדי לבוש בחליפה ובשטריימל, כשהוא מבצע את הריקוד המפורסם.

"רובנו לא מחוברים לרשתות ובדרך כלל נחשפים לטרנדים בעיקר דרך קבוצות הווטסאפ במכשירי סלולאר מסוננים", מספר צעיר חרדי. "ובכל זאת טרנד ה'קיקי' באמת מהווה בעיה הלכתית עבור חלקנו".

כתוצאה מאותה בעיה פנו רבים במגזר לרבנים ומנהיגי קהילות וביקשו מהם להתייחס לסוגיה. "זה שיגעון", אמר השבוע הרב הראשי לירושלים אריה שטרן. "זה לא ראוי וסכנת נפשות. אנו צריכים להידמות לקב"ה ולא למנהגי הגויים".

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו כתב: "אין היתר לסכן חיי אדם למרות שמדובר בתופעה שנדמית כלא מזיקה וחיובית, השמירה על החיים חשובה מהכול".

הרב יעקב נחימובסקי, שביצע את האתגר: "איני מתבייש בפתיחות המסויימת והסגנון של אורח חיי. כך הייתי תמיד. רב צריך להיות מחובר לעם במקסימום בתוך המסגרת האפשרית לכך, כל עוד אין בזה פסול אמיתי".