מזרקת האריות. צילום ארכיון: רועי אלמן

העירייה רוקנה לאחרונה את המים במזרקת האריות בגן שממול למרכז מורשת בגין ובמזרקה נוספת במעלה גן בונפילד, בסמוך למשכנות שאננים.

בין מורי הדרך בעיר, המסיירים במקום כמעט מדי יום עם קבוצות וטיולים מאורגנים, הופצה השמועה כי מדובר בצעדים שננקטו מחשש לזיהום המים וכתוצאה מכך שילדים קטנים רבים נוהגים להתרחץ במי המזרקות ולשחק בתוך בריכות המים ועלולים להידבק ממחלות שונות. בשונה מבריכות שחיה, במים במזרקות לא מוסיפים כלור ולא עורכים בדיקות יומיות כפי שמחויבים לעשות בבריכות השחייה הציבוריות. כמו כן, הפרסומים על מחלת העכברת בנחלי צפון הארץ רק הוסיפו לחששות ולשמועות

למרות שהמים במקום לא נלקחו לבדיקות מעבדה ואין מידע על מידת ניקיונם, בעירייה מכחישים כי מדובר בצעדי זהירות שנועדו למנוע התפשטות מחלות זיהומיות שונות. מסתבר כי למרות ההכחשות לפחות בריכת מים אחת, בריכת בלומפילד, רוקנה בהנחיית משרד הבריאות.

מהעירייה נמסר: "במקום קיימות שתי מזרקות. מזרקת האריות מושבתת כתוצאה מבעיה חשמלית המטופלת ובמהלך הימים הקרובים תשוב לפעול.  

"מזרקת בלומפילד - נסגרה לבקשת משרד הבריאות, בעקבות כניסתם של ילדים רבים למזרקה שאינה משמשת כבריכת שחייה ואינה ערוכה תפעולית לכך".