הכיסא של הרב עובדיה יוסף ז"ל. צילום: יעקב כהן

מי יזכה בכיסא של הרב עובדיה יוסף ז"ל? עמותת 'בית לחם יהודה' תערוך בקרוב הגרלה יוצאת דופן בין כל תורמיה שבסיומה יזכה אחד מהם ברהיט ששימש את מרן להעברת השיעורים השבועיים שלו.

מדובר בכיסא המפורסם שעליו ישב הרב עובדיה. הרהיט הפך ללהיט בקרב מאמיניו ועליו ישבו מאות אלפי אנשים שזכו לטענתם לברכה. הכיסא הוצא למכירה פומבית על ידי בית הכנסת 'היזדים'. ביושבו על הכיסא הזה מסר הרב מדי מוצאי שבת ולאורך שנים את השיעור השבועי, שהיה משודר דרך הלוויין. הכיסא נרכש בסופו של דבר בידי עמותת 'בית לחם יהודה' בסכום של כמאה אלף שקל. לאחרונה הכריזה העמותה על הגרלה בין התורמים, שתתקיים בחודשיים הקרובים. 

רכישת פריטים ששימשו רבנים ומנהיגים דתיים נחשבת לפופולארית ביותר בקרב אילי הון שהיו מקורבים לאותן אושיות נערצות. כל חפץ ששימש את המנהיג הופך לאחר מותו ליקר ערך ובדרך כלל נחשב לקמע בקרב המאמינים. "מדובר בכיסא שהיה בבעלות בית כנסת 'היזדים' בשכונת הבוכרים בירושלים", מספר יעקב נוראני, מנכ"ל העמותה. "הוא נמכר לכל המרבה במחיר, ולשמחתנו העמותה זכתה בו. מאז פנו אלינו עשרות גורמים שנמכור להם את הכיסא, אך אנחנו לא הסכמנו. כעת החלטנו לזכות את הציבור הקדוש ולהכריז על הגרלה נדירה שבה יזכה אחד המשתתפים בכיסא המיוחד. כל הכסף הולך לטובת הפעילות שלנו, ארגון החסד 'בית לחם יהודה', שמאכיל אלפי משפחות במצוקה".

עוד מספר נוראני כי "הכיסא הסתובב ברחבי הארץ לפני כמה שנים, כחלק מפעילות של העמותה של הרב יגאל כהן, ובאותו זמן ישבו עליו יותר מ־70 אלף איש. אנחנו יודעים לספר על מאות אנשים שביקשו בקשות וראו ישועות".