ניצב יורם הלוי. צילום: דוברות המשטרה

בטקס מרגש שהתקיים אתמול (ה') במעמד משפחות שכולות ופיקוד המשטרה, חנכה המשטרה את בית הכנסת וחדר הנצחה במחוז ירושלים, לזכרם של 115 חללי משטרת ירושלים לדורותיה שנפלו בעת מילוי תפקידם בהגנה על אזרחים והמדינה.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי עם כניסתו לתפקיד מפקד המחוז, שם דגש רב על הנצחתם וזכרם של כל חללי משטרת ירושלים לדורותיה מאז הקמתה בשנת 1948, תוך ליווי צמוד וקיום קשר רציף עם המשפחות השכולות שהנם חלק בלתי נפרד ממשפחת משטרת ישראל בכלל ומשטרת ירושלים בפרט.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך. צילום: דוברות המשטרה

לוח ההנצחה במגרש הרוסים. צילום: דוברות המשטרה

הטקס התקיים במשטרת ירושלים שבמגרש הרוסים, במעמד מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך, מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, המשפחות השכולות, ספ"כ משטרת ירושלים, קצינים וקצינות, שוטרים ושוטרות המחוז.

לוח ההנצחה במגרש הרוסים. צילום: דוברות המשטרה

"מיקומו של חדר ההנצחה בליבה של משטרת ירושלים, מסמל באופן מובהק את הקשר הישיר בין דורות השוטרים ששירתו בירושלים וחללי המחוז שנפלו בעת ביצוע תפקידם במסירות נפש למען ביטחונם של האזרחים, לבין המבנה ההיסטורי בו פועל מחוז ירושלים מאז הקמתו כמרחב ירושלים בשנת 1948", מספרים במשטרה.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך אמר: "במשך 70 שנות קיומה, אתגריה הביטחוניים של מדינת ישראל השתנו ללא הכר ואיתם ולצדם, אתגרי משטרת ישראל, בעיקר מאז שהוטל על משטרת ישראל האתגר של בטחון הפנים. לצערנו, לאורך גל הטרור האחרון, הפכה זירה זו לזירה עם החיכוך הגבוה ביותר, מה שגבה מאתנו מחיר דמים יקר. למרות הנפגעים והשחיקה האינסופית, רוח המחוז נותרה כשהייתה- רוח לחימה ושירות, כאשר המחוז מקפיד לתת קשב מקביל, ללחימה בפשיעה ולשיפור שירותי המשטרה לאזרח.

"למרות 70 שנות עצמאותנו, אנו נדרשים לשמור על גופה של המדינה ולשלם בגופם של שוטרים ושוטרות עם מסירות נפש אינסופית, שמקריבים את היקר מכל- את חייהם. חללי משטרת מחוז ירושלים והיחידות המתגברות, פעלו מתוך אמונה בשליחות העשייה למען אזרחי ישראל, כדי שיוכלו לחיות את חייהם בבטחה, בשקט וללא מורא. גבורתם מהווה סמל ומופת, לכל שוטר וקצין במשטרת ישראל".