פרץ ז"ל. צילום: באדיבות מד"א

גבי פרץ ז"ל, חובשת במוקד מד"א בירושלים ותושבת קרית יוב הלכה לעולמה בשבוע שעבר בגיל 65 לאחר מאבק במחלה קשה. גבי ז"ל החלה את דרכה במד"א בשנת 1975 דרך עמותת "המשקם" הפועלת לשלב אנשים עם מוגבלות פיזית בחברה לאחר שחלתה בפוליו בצעירותה. במהלך השנים תפקדה גבי ז"ל כחובשת רפואת חירום במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים ובשנת 2013 עברה לעבוד במשרדי המרחב. פרץ ז"ל הותירה אחריה אחות.

"גבי עברה חיים לא קלים ושמרה על חיוך, הייתה אדיבה ונדיבה. למרות שבשנים האחרונות לא עבדה במוקד היא שמרה איתנו על קשר", סיפר עליה אחראי מוקד ירושלים במד"א, אילן גור ארי, "גבי גידלה דורות שלמים של חובשים ופראמדיקים במוקד".

גם טליה רשבי, קצינת משמרת במוקד: "גבי הייתה אישה מדהימה שאהבה ודאגה לכולם. קשה לי לקבל את אובדנה. זכיתי להכיר אישה לוחמת שמשיגה את מה שרצתה, כשברוב המקרים רצונה היה לסייע לאחרים. יהי זכרה ברוך."

"גבי היתה ידועה כאשת חסד גדולה מאוד עם נתינה רחבה, כשהיא שמעה על מטופל שמד"א הגיע אליו שאין לו מצרכים במקרר או מישהו מוכר לה, היא תמיד הייתה שם כדי לתת ולעזור", אמרה חברתה במד"א, רבקה אור: "אני זוכרת מקרה מלפני 18 שנה שבעקבותיו נהינו חברות. אישה שפנתה לגבי לעזרה וגבי ביקשה את הסיוע שלי. גבי בשבילי הייתה ממש כמו משפחה, היא הייתה מגיעה אלי הביתה בשבתות לגבעת זאב ושוהה איתי ועם משפחתי ופעמים רבות אני הייתי אצלה בירושלים בשבת.  המילה הכי טובה לתאר את גבי היא יושר. היא הייתה אישה של מילה, אישה שידעתי שאפשר לסמוך עליה. היא כבר חסרה לי, כאילו איבדתי אחות."

שלמה פטרובר, מנהל מרחב ירושלים במד"א: "דורות של תורני מוקד השתלמו אצל גבי ז"ל שעברה מסכת חיים לא פשוטה ורווית ייסורים. למרות זאת, היא הייתה חדורת אמונה, מעולם לא הראתה את הקושי כלפי חוץ ותמיד שמחה לסייע. מותה הפתאומי הכה בתדהמה את כולנו והיא תחסר לנו מאד".

מנכ"ל מד"א, אלי בין מסר: "בית מד"א, העובדים, המתנדבים והנהלת הארגון מחבקים ברגעים קשים אלו את המשפחה, וכואבים את לכתה בטרם עת של גבי פרץ ז"ל. משפחת מד"א תמשיך לשמר את ערכיה של גבי ותפעל להנציח את רוחה שלה דרך הטיפול האדיב שאנשי מד"א מעניקים לציבור הרחב. יהי זכרה ברוך".