אלפים הגיעו הבוקר (ד') להשתתף בברכת הכהנים שתחל בסביבות השעה בשעה 09:30. הברכה נעשית כיום בחזרת שליח הציבור שהינו כהן בימות השנה ומתקיימת בכותל בשניים מבין שלושת הרגלים: פסח וסוכות.

בברכה השתתפו תושבים מירושלים, מחוץ לעיר, תיירים ומאות כוהנים מעוטרים בטליתות שמברכים את עם ישראל במקום הקדוש ביותר לעם היהודי. ברכת הכוהנים מתקיימת בהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל ורב הכותל והמקומות הקדושים. ברכת הכוהנים היא סמל לגעגוע ולכמיהה לבית המקדש והיא הדבר הכי קרוב שיש למצוות העלייה לרגל.

מקור הברכה הוא בספר במדבר ובה הכהנים מברכים את עם ישראל. בפרק ו' השם אומר למשה לומר לאהרון ובניו שיברכו את בני ישראל: "כֹּה תְבָרְכוּ אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל אָמוֹר לָהֶם: יְבָרֶכְךָ ה' וְיִשְׁמְרֶךָ. יָאֵר ה' פָּנָיו אֵלֶיךָ וִיחֻנֶּךָּ. יִשָּׂא ה' פָּנָיו אֵלֶיךָ וְיָשֵׂם לְךָ שָׁלוֹם. וְשָׂמוּ אֶת שְׁמִי עַל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, וַאֲנִי אֲבָרֲכֵם" (במדבר, פרק ו', פסוקים כד'- כז').

המפכ״ל אלשיך וניצב הלוי. צילום: דוברות משטרת ישראל

אל המקום הגיע מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך יחד עם מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי, עמדו הבוקר מקרוב על היערכותם של השוטרים ברחבת הכותל המערבי וצירי הגעת המתפללים. אלשיך אמר: ״מחמם את הלב לראות רבבות של מתפללים, אזרחי ישראל, פוקדים את הכותל המערבי ונושאים תפילה יחדיו בברכת הכהנים המסורתית והמיוחדת. עבורי ברמה האישית, זהו רגע רוחני מיוחד המחזק את תחושת הביחד. החובה שלנו כמשטרה במדינת ישראל, היא בראש ובראשונה להעניק שירותי משטרה לכלל האזרחים באשר הם, בכדי לאפשר את קיומם התקין של החגים ומועדי הציון השונים של בני כל העדות והדתות, איש איש באמונתו.

"היכולת שלנו כמשטרה לאפשר לעיתים תכופות קיומם של אירועים המוניים וטקסים שונים, היא חשובה מעין כמוה והיא זו המאפשרת לאירועים כאלו לקרות ולרבות אזרחים להגיע ולהרגיש בטוח. ההיערכות המבצעית הנרחבת שלנו בימי החגים, כאן בירושלים ובכל רחבי הארץ, נועדה בראש ובראשונה להבטיח שכל אזרח בישראל יוכל לחגוג, לבלות לטייל ולהתפלל בשקט ובבטחה, זאת בידיעה שיש מי שעומד על המשמר ומגן עליו מפני כל איום״.