הילדה השבוע. צילום: פרטי

הופרדה מהחבר ומאז לא הלכה לבית הספר: אם לילדה בחינוך המיוחד בגילה לא שולחת את בתה ללימודים כבר יותר משבועיים, לאחר שלא התקבלה בקשתה להעביר את הילדה לבית ספר אחר, בעוד חברה הטוב כן עבר.

תחילת הפרשה כשמ' מגילה הגישה בקיץ האחרון בקשה להעביר את בתה לבית ספר אחר בשכונה

"זה מאוד הגיוני להגיש בקשת מעבר", היא אומרת השבוע, "במיוחד לנוכח האירועים שקרו בגילה מדעים ואומנויות המאוחד בשנים האחרונות, כשחלק גדול מהצוות המקצועי התחלף, כולל שלושה מנהלים בשנה. כל הזמן אמרו לנו שיביאו מנהל חדש שישקם את בית הספר וכל פעם הם היו עוזבים".

בעקבות המקרים מ' טוענת שבקיץ האחרון הגיעו בקשות מעבר רבות מהמוסד המדובר. "ראיתי שהרבה הורים רוצים להעביר את הילדים שלהם לבית ספר אחר", היא מספרת, "כשראיתי שגם ההורים של החבר הכי טוב של הבת שלי הגישו בקשת מעבר, החלטתי לנסות להתקבל לאותו מוסד חינוכי". 

אלא שאז העניינים קיבלו תפנית - כשהחבר התקבל ובתה של מ' לא. "הילדה שלי מאוד עצובה בגלל זה", היא מספרת. "כשפניתי לעירייה הם הפנו אותי למשרד החינוך, וכשפניתי למשרד החינוך הם נמסר לי שזאת אחריותה של העירייה. הם מסבירים את זה בבעיות תקציב. למה שהילדה שלי לא תקבל חינוך ראוי בגלל בעיות של תקציב?" 

כרגע בתה של מ' נשארת בבית ולא נראה שהמצב הולך להשתנות. "התקשר אלי קצין ביקור סדיר ולא הספקתי לענות", אומרת האם. "אמרתי לעירייה שאני לא אשלח את הבת שלי לבית הספר הזה והיא לא תהיה שפן נסיונות של אף אחד". 

מהעירייה נמסר: "מינהל החינוך נענה לפנייתה של האם להעברת ביתה עוד בחופשת הקיץ

"האם יודעה כבר בתחילה כי הליך ההעברה לא יאפשר גם העברת משאבים נוספים לתלמידה ועל אף כך החליטה לבצע את ההעברה

"מנח"י מצר על הבחירה להפעלת לחצים על העירייה מעל דפי העיתון על אף שההליך התקיים בשקיפות מלאה מול האם והתלמידה. מנח"י ישמח להמשיך לעמוד לרשותם של הורי ותלמידי ירושלים בכל נושא ובכל עת".