תלמוד התורה. צילום: יואב דודקביץ'

שלא יגידו שהכתובת לא היתה על הקיר, או במקרה זה - על הכביש. חבר המועצה אליעזר ראוכברגר מ'יהדות התורה' שלח מכתב בהול למנח"י (מינהל החינוך) בנושא תלמוד תורה חדש בקרית יובל, ובו הוא טוען שנשקפת סכנה ממשית לילדים בעקבות מיקומו של המוסד החרדי

אלא שעל פי פרוטוקול הוועדה, בעוד הנציגים החרדים הצביעו בעד ההקצאה - לורה ורטון ממרצ התנגדה והתריעה על הליקויים

"מדובר בעניין של פיקוח נפש וסכנה של ממש", רשם בשבוע שעבר ראוכברגר במכתב ששלח לראש מנח"י, אביב קינן. ראוכברגר מתייחס לאזור שבו נמצא המבנה חדש של תלמוד תורה בקרית יובל, שאושר בוועדת ההקצאות האחרונה. הפנייה של ראוכברגר מגיעה בעקבות מכתב קודם ששלח תלמוד התורה לעירייה, שבו הוא מזהיר מפני הסכנות הצפויות לילדים.

"כידוע לכם, העירייה הציבה מחסום (ברחוב שבו פועל תלמוד התורה; א"ל), לדרישת התושבים, על מנת למנוע כניסה מאלה שאינם תושבי הרחוב", נכתב מטעם המוסד החינוכי. "מובן לכל כי באופן זה כשהמחסום סגור אין כל אפשרות לחיים סבירים. אין כל דרך להחנות בכל הרדיוס הקרוב, מה שגורם בהכרח לכך שמורידים את הילדים בצומת ומסכנים אותם באופן מוחשי".

"אודה לך מאוד על מתן פתרון מיידי לבעיה", מסיים ראוכברגר במכתב לראש מנח"י, "כך שהסעות התלמידים יוכלו להיכנס לתוך הרחוב ולהוריד את הילדים סמוך לבניין. אחרת חלילה עלול לקרות שם אסון".

כאמור, חברי הסיעות החרדיות הצביעו בעד המבנה, בעוד נציגת מרצ, לורה ורטון, הצביעה נגד. "חבל לי על הילדים", אמרה ורטון בוועדה. "הילדים סובלים בגלל חוסר סדר, חוסר היגיון, חוסר צדק. בלגן".

ורטון: "האישור להקים את תלמוד התורה בקרית יובל הוא מוטעה מכל בחינה אפשרית וההחלטה היתה חפוזה וחסרת אחריות".

מהעירייה נמסר: "המחסום נועד בראש ובראשונה לאפשר הורדה והעלאה בטוחה של תלמידים. אפשטיין הינו רחוב צר וקצר ועל כן עומס כלי רכב בו עשוי להביא לסכנה בטיחותית

"לצורך הטיפול בסוגיה זו ועל מנת לטייב את הגעת התלמידים לבית הספר, הוסדרו מקומות חניה בהם יכולים ההורים לעצור בבטחה וללוות את ילדיהם. כמו כן, הסעות תלמידים יכולות לעבור את המחסום ולהגיע לשערי בית הספר".