הדסה עין כרם. צילום: שלומי כהן

תקרית חריגה נרשמה בסוף השבוע האחרון במחלקה הכירורגית של בית החולים הדסה עין כרם, כאשר, לטענת אשת מנותח, אחת מן האחיות במחלקה כינתה אותה ״כלבה״ לאחר שבין השתיים התפתח דין ודברים. מנגד טוענים בהדסה כי אשת המטופל היא זו שקיללה את האחות במחלקה.

האירוע החריג התרחש ביום שישי האחרון במחלקה הכירורגית, בשעה 18:00 לאחר שאשתו של מאושפז במחלקה ביקשה עבור בעלה דבר מה מהאחות, אך זו התנהגה לטענתה בגסות והחלה לגדף אותה "כלבת בת כלבה לכי". הויכוח בין השתיים הידרדר לפסים גזעניים כאשר האישה ענתה לה "חזרי לעזה".

"ביקשתי עבור בעלי פיג'מה מהאחות, היא אמרה שהיא תטפל בזה. אחרי מספר שעות חזרתי ושאלתי מה קורה, שמעתי שהיא מדברת בטלפון עם המכבסה וביקשתי ממנה שיביאו גם שמיכה, היא קראה לי חוצפנית וביקשתי את שמה, היא שלפה את תג השם שלה וזרקה אותו לעברי, הסתובבתי ואז היא קראה לי 'כלבה בת כלבה'", שחזרה עליזה אשתו של המאושפז.

בשלב זה, הרוחות במחלקה התלהטו ולמקום הוזעקו אנשי הביטחון של בית החולים לטענתה של עליזה, הם הורו לה לעזוב את המחלקה ולהמתין מחוצה לה עד שהאחות תסיים את משמרת.

"אנשי הביטחון ביקשו שאצא מהמחלקה, התחננתי להישאר, בעלי עבר ניתוח ואני סועדת אותו, הם החליטו שאני אצא מהמחלקה ואשב בכניסה לבית החולים, העברתי שם 5 שעות בלובי בית החולים", סיפרה לחדשות מיינט.

"ביקרתי חברה במחלקה, לפתע שמעתי צעקות ויצאתי לראות מה קרה, ראיתי אישה מבוגרת רועדת ובוכה, הייתי בהלם ששמעתי את האחות מכנה אותה כלבה. ראיתי את סבתא שלי מול העיניים, פניתי לאחות ושאלתי אותה למה היא מתבטאת בצורה כזו והיא ענתה לי ״לכי לעזלזל״!", הסבירה דנה ישראלי עדת ראייה ששהתה במקום. "המאבטחים צחקו לאישה מבוגרת בפנים, ופשוט גרשו אותה מהמחלקה, האישה בכתה והיתה נסערת, הבעל שעבר ניתוח היה המום. היום, אחרי מה שראיתי אני מבינה למה יש אלימות בבתי החולים", הוסיפה.

מבית החולים הדסה נמסר:  "אירוע אלימות מילולית קשה ארע במחלקה בהדסה, כאשר אשת מטופל הביעה את חוסר שביעות רצונה בכך שקיללה את האחות במחלקה. 'תחזרי לעזה', 'כולם מפחדים מכם'.

"המילים הפוגעניות והגזעניות הביאו למהומה במחלקה ולחילופי דברים קשים בין המעורבים. לצוות הביטחון ומשטרת ישראל לא נותר אלא להרחיק את אשת המטופל מן האזור עד לרגיעתה, תוך שאפשרו לה להמתין בחדר משפחות מרוחק מן המחלקה.

"הנהלת הדסה מוחה בתוקף על היחס לצוות הסיעודי ומדגישה כי בבית החולים פועלים זה לצד זה עובדים בני כל הלאומים, המטפלים בכל האוכלוסיות המגיעות לבית החולים. לא ניתן לאף אדם לפגוע במרקם העדין והמיוחד הנשמר בבית החולים".