אופק קיסינג. צילום: מהאלבום המשפחתי

ניצח את הסרטן - ונלחם להציל את הרגל שלו: קמפין גיוס כספים למען אופק קיסינג (21), תושב שכונת נחלאות שנאבק להצלת רגלו שנפגעה בעקבות סיבוכים של מחלת הסרטן.

זה התחיל לפני כשלוש שנים כשקיסינג היה בשיאן של ההכנות לקראת גיוסו ליחידה קרבית בצה"ל. הוא עבד קשה לפיצוח כושר גופני וסיבולת לב-ריאה, התאמן באימוני כוח אינטנסיביים כדי להגשים את חלומו ולהיות לוחם בצה"ל. כמה חודשים לפני גיוסו חש כאבים עזים ברגלו. הכאבים החמירו ותוצאות בדיקת מיפוי עצמות ו-MRI גילו כי הכאבים שמהם סבל הם תוצאה של גידול סרטני שאיכל חלק גדול מירכו הימנית. הירך של אופק הייתה אכולה לגמרי מבפנים ועל כן נאסר עליו לדרוך על הרגל מחשש שהעצם תישבר.

קיסינג, ספורטאי בנשמתו, לא יכול היה לעמוד על רגליו בשל הגידול. הוא יצא למסע התמודדות עם המחלה בתקווה להחזיר את רגלו לתפקוד רגיל. 

אופק קיסינג. צילום: מהאלבום המשפחתי

קיסינג נכנס לסבב אינטנסיבי של טיפולים כימותרפיים וביולוגיים לעצירת התפשטות הגידול, ועבר כמה ניתוחים מורכבים בארץ ובארה"ב בהם הליך שמטרתו הוצאת הגידול מירכו והחלפת רוב הירך והברך בפרוטזה.

קיסינג הצליח לכופף את ברך ימין וללכת על רגליו. לאחר כמה חודשים של עבודה מפרכת לשיקום רגלו, אופק כבר החל לתכנן את החזרה לשגרה, שכר דירה בנחלאות, התחיל לעבוד בעבודה חלקית בעמותה לילדים ונוער עם מוגבלויות ואפילו נרשם למבחן פסיכומטרי לקראת לימודים אקדמיים.

אלא שאז שוב התכניות השתבשו כאשר בעת אימון בחדר הכושר, קיסינג נתקף כאבים פתאומיים עזים ששיתקו את יכולות להזיז את רגליו ולעמוד בכוחות עצמו. הוא פונה לביה"ח ושם גילו הרופאים זיהום חריף סביב הפרוטזה בברכו והודיעו כי יש צורך בניתוח נוסף ובאשפוזים ארוכים.

קיסינג חזר לנקודת ההתחלה ושוב החל סובל ממגבלה משמעותית בכיפוף הברך, כאבים שהשביתו את יכולותיו ללכת. הוא טס פעם נוספת לארה"ב לביה"ח ומכון שיקום ייחודי למצבים אורתופדיים מורכבים, שם נותח אך עליו לעבור שיקום אינטנסיבי כדי להשיב את יכולת הכיפוף לברך ימין ולעמוד באופן עצמאי על שתי רגליו.  

אופק קיסינג. צילום: תומר טרלן בן אבי

בסביבתו אומרים כי עלות הטיפולים והשהייה בארה"ב נאמדים ב-600 אלף דולר וכעת פונים הוריו לציבור הרחב בבקשה לסייע לו.

הוריו של אופק נאלצו להוציא מכיסם מאות אלפי שקלים עד כה במסגרת ההתמודדות במחלת הסרטן, הטיפולים, התרופות והנסיעות לארה"ב.

אמו רבקי סיפרה למיינט: "אופק הוא פייטר. במשך שלוש שנים הוא מפגין רוח לחימה ומוצא דרך יצירתית להתמודד עם כל מכשול. הבשורה הזאת שינתה את כל מסלול חייו והכניסה את החיים שלנו לסחרור. אנחנו לא מתייאשים, אופק הוא פייטר, נחוש לחזור לעצמו וליצור מסלול חדש לחייו".

לתרומות ניתן לפנות לטלפון ‭03-9250505
או לאתר עמותת קו לחיים- לחצו כאן.