הדסה עין כרם. צילום: רפי קוץ

הסתיימה השביתה: לאחר יומיים שבהם לא ניתנו שירותים רפואיים בהדסה, ההסתדרות וההנהלה הגיעו להסכמה. היום (ה') בצהריים לאחר דיון בבית הדין האזורי לעבודה הגיעו לפשרה הנהלת הדסה והר"י. על פי הסיכום, בית החולים יקלוט את שבעת המתמחים ב-1.3.2019.

מנכ״ל הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין מסר: "אני מברך על כך שהר״י וועדי הרופאים קיבלו את מתווה הפתרון שהציע ליצמן לפני פרוץ השביתה ואף נתמך על ידי הנהלת הדסה לפני פרוץ השביתה. אנו מצרים על כך שההצעה לא נתקבלה בטרם הושבת בית החולים״.

ההסתדרות הרפואית בישראל:  "לאור הצהרת הדסה כי היא מבטלת את השימועים ותקלוט ב-1.3.19 את המתמחים מושא הליך זה, הר״י מודיעה בזאת על ביטול המשך השביתה אליה יצאה לצורך קליטת המתמחים. ככל שהמתמחים לא יקלטו- הר״י שומרת על כל הזכויות והטענות.

"בעניין שאינו מושא הליך זה, נושא הסגל האקדמי, הר״י נכונה להמשיך במו"מ בגישור הנשיאה נילי ארד כפי שהציעה ביה"ד".

בשבוע שעבר הודיעו ועדי הרופאים למנכ"ל הדסהפרופ' זאב רוטשטיין על כוונתם לשבות. בהמשך שלחו מכתב לנתניהו עליו חתומו מאות רופאים: "התערבותך המיידית הינה חיונית על מנת למנוע נזק בלתי הפיך". בתגובה שלח המנכ"ל מכתב לעובדיו. סגן השר ליצמן ניסה לפתור את הסכסוך אולם המתמחים דחו את הצעתו. בהמשך הודיעה ההסתדרות לאחר יומיים של שביתה כי הרופאים יעבדו במשך חמישי ושישי כרגיל.