אפרים רימל. צילום: דוברות שערי צדק

אפרים רימל שנפגע קשה בתאונת הדרכים הקטלנית לפני כחודשיים נפגש היום (ב') עם צוות רופאי המרכז הרפואי שערי צדק והודה להם על הטיפול המסור בו ובמשפחתו.

במפגש המרגש השתתפו צוותי הרפואה והסיעוד של יחידת הטראומה, טיפול נמרץ והמחלקה הכירורגית שטיפלו באפרים למעלה מחודש מאז התאונה הקשה בה נהרגה אשתו ובתו התינוקת. אפרים נמצא כיום בשיקום תל השומר אולם ממשיך את הטיפול והביקורת בשערי צדק. איתי בן ה- 12 עדיין מאושפז במצב קשה ויציב ביחידה לטיפול נמרץ ילדים. 

אפרים רימל הודה לצוותי הרפואה והסיעוד שטיפלו בו ועדיין מטפלים בבנו איתי במחלקה לטיפול נמרץ ילדים: "לימדו אותנו שכשם שאדם מברך על הרעה צריך לברך על הטובה, ישנם אנשים רבים פה בשערי צדק שאני מוכרח להודות להם ולהם אני חב את חיי ואת חייו של איתי. אני מודה לכל צוות בית החולים, מהאחיות שפגשתי עכשיו בטיפול נמרץ ילדים אצל איתי והצוות בכירורגיה, טראומה וטיפול נמרץ שטיפל בי, לכולם מגיעה תודה גדולה".

על גיוס ההמונים שנפתח עבור משפחתו סיפר: "כשהתעוררותי אחרי שבועיים שמעתי שיש מבצע גיוס המונים. אמרתי בטח יש כמה חברים שרוצים לעזור, וכששלחו לי את הלינק וראיתי שזה הגיע לכמה מיליונים. זה היה מדהים ברמות שאני לא זוכר דבר כזה. הסיפור הזה הספציפי שלנו כנראה שהוא היה הטריגר שגרם לאנשים להבין שתאונות הדרכים זו מכה שחייבים להפסיק אותה ולכן הרבה אנשים התגייסו מכל רחבי העולם. לא זיהיתי 90 אחוז מהתורמים, עם ישראל התגייס לטובתנו. זה מרגש ומדהים. הגיע הזמן שניקח גם את נושא תאונות הדרכים כאתגר – וננצח אותו".

מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק, פרופ' עופר מרין: "אני לא זוכר מישהו שעבר טרגדיה כל כך קשה והתמודד בצורה כזאת עם האתגרים שאתה עברת. משהו בך הקרין חוסן לקלוט את הטרגדיה האישית שלך ולצאת ממנה למקום חיובי. אני מודה שלא חשבנו שאתה תשב פה ככה איתנו, גם לא שיערנו שממצב אנוש איתי יגיע למצב יציב. אני רוצה להודות לכלל הצוותים שהיו מעורבים בטיפול בך, לך ולסביבה התומכת שלך שסייעו כל כך בהצלחת הטיפול הרפואי בך".

התאונה ליד גבעת זאב. צילום: דוברות זק"א

מנהל יחידת הטראומה בשערי צדק, ד"ר אלון שורץ: "אנחנו נרגשים לשבת פה היום ולראות את כברת הדרך שאתה אפרים וגם איתי עשיתם מאז התאונה. למדנו הרבה מכם גם על העצמה שלכם ועל חוסן גדול ותמיכה משפחתית מכל הכיוונים סיטואציה קשה וטראגית. אנחנו שמחים שאנחנו יכולים לשבת כאן היום ולראות את ההתקדמות שעברת".

מנהל יחידת טיפול נמרץ, ד"ר פיליפ לוין: "אנחנו רואים אותך היום אחרי שבמחלקה לא יצא לנו לדבר יותר מדי כיוון שמרבית הזמן היית מורדם. עברת טרגדיה הייתה מאוד קשה וגם להורים שלך מגיעה תודה רבה ועידוד רב על התמיכה בך והתמיכה בנו. אנו מאחלים לך בריאות שלמה והצלחה בעתיד".