המרכז בצור באהר. צילום: דוברות העירייה

עיריית ירושלים חנכה מרפאת טיפת חלב בשכונת צור באהר בהשקעה של 8 וחצי מיליון שקלים. במבנה החדש שממוקם ברחוב אל-מדינה אל-מונוורה, יפעלו לשכת רווחה ותחנה לבריאות המשפחה (טיפת חלב).

המבנה, שנמצא ליד בית הספר היסודי המקיף בשכונה ובסמוך למינהל הקהילתי, צפוי לספק שירותים ללמעלה מ-30 אלף מתושבי האזור, ביניהם גם תושבי השכונות הסמוכות לצור באהר, כמו אום טובא, אום ליסון, בית צפאפא ושרפאת.

לשכת הרווחה תספק לתושבים מגוון רחב של שירותים. היא תשמש מוקד התכנסות ופעילות לתושבים ותיקים ותאפשר את עבודתם של עשרות עובדים סוציאליים. כמו כן, יתקיימו בה מגוון תוכניות קהילתיות להורי תלמידים בליווי אנשי מקצוע, כולל סדנאות למניעת נשירת תלמידים מבתי הספר וטיפול בנוער בסיכון. בנוסף, תשמש הלשכה כמרכז סיוע למשפחות המתמודדות עם עוני, מחלות נפש והדרה חברתית, ויתקיימו בה גם סדנאות להעצמה נשית ולעידוד השתלבות בשוק העבודה.

חניכת המרכז. צילום: דוברות העירייה

התחנה לבריאות המשפחה, שנחנכה אף היא במבנה החדש, צפויה לשרת כ-650 פעוטות עד גיל שנה וכ-3,100 תינוקות עד גיל חמש. השירותים במקום יינתנו על ידי צוות של ארבע אחיות ורופא מומחה. אחת לשבוע יינתנו במתחם שירותי ריפוי בעיסוק וקלינאות תקשורת, ואחת לחודש יינתנו גם שירותי ייעוץ תזונתי. סמיכות התחנה ללשכת הרווחה צפויה להקל על עבודה משותפת ביניהן, מה שיאפשר מתן שירות יעיל יותר לתושבים.

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "מדובר בפרויקט נוסף המהווה הוכחה לתנופת ההשקעות העירוניות במזרח ירושלים. לשכת הרווחה וטיפת החלב תאפשרנה מתן שירותים מקצועיים ונגישים יותר לתושבי האזור, ואני מברך על כך".