חן דנציגר וד״ר גבי אלבז גרינר. צילום: דוברות הדסה

בזכות התלמידים – ניצלו חייה של המחנכת: המחנכת חן דנציגר (29) לקתה הבוקר (ג') בדום לב בבית הספר בו היא מלמדת. דנציגר נשואה ואם לשניים וכעת בהריון שלישי (שבוע 20) המתגוררת בישוב אפרת, הגיעה ליום העבודה ובכניסה לבית הספר התמוטטה ולמעשה הייתה במצב של מוות לבבי.

במזל גדול, שני תלמידי בית הספר כבני 17 מצאו אותה והחלו לבצע פעולות החייאה מידיות ויעילות. בו בזמן צוות איחוד הצלה ומד״א שהגיע למקום מצא את חן במצב של פרפור חדרים וטיפלו בה ב-4 מכות חשמל במטרה להחזיר דופק אפקטיבי, צעד שאכן הצליח.

חן פונתה ליחידת הטראומה בהדסה עין כרם, כשהצוות ניטר אותה והחל בבדיקות מיידיות. היא מטופלת כעת ביחידה לטיפול נמרץ לב תחת טיפולה של ד״ר גבי אלבז גרינר.

"אני מלמדת בבית ספר ב'ברקנסו וייס' בבית שמש. החניתי את האוטו, עליתי לבית הספר מהחניה ואני זוכרת שהתיישבתי על סלע. מאז אני לא זוכרת כלום. התעוררתי בבית החולים", סיפרה דנציגר, "בעצם שני תלמידים הצילו את החיים שלי. אלו לא תלמידים שלי אבל אני מכירה אותם. זה מאוד ריגש אותי לדעת שאני במקום בטוח דווקא מהצד של התלמידים, שהם ידועים לעשות את זה, והצילו לי את החיים, וזה ממלא מאוד".

ד״ר גבי אלבז גרינר, קרדיולוגית בכירה במערך הלב בהדסה:  ״מדובר בהחלט במקרה לבבי יוצא דופן, שהתבטא בהפרעת קצב מסכנת חיים ואילולא הטיפול מציל החיים על ידי שני התלמידים וצוות מד״א - היא לא הייתה כאן איתנו. היא למעשה היתה מתה. כעת מצבה יציב והיא מחייכת, עודנה מנוטרת וככל הנראה תעבור השתלת דפיברילטור שיגן עליה מאירועים של הפרעות קצב מסוג זו.

"יש לציין כי מדובר בנס שני באותה משפחה ממש, שכן אחיה הגדול עבר אירוע דומה לפני 4 שנים וחייו ניצלו בנסיבות ממש דומות. זו המשמעות החשובה של המרפאה לקרדיו-גנטיקה הפועלת בהדסה, הממליצה ומכוונת לבדיקות נרחבות לכל בני המשפחה כאשר מופיע אירוע מסוג זה״.