מימין: ד"ר אליעז, סמל עמרו, הפראמדיק מזערו וד"ר אלקלעי. צילום: דוברות הדסה

כל הצוותים בשטח הצילו את חייו: סמל וויסאם עמרו לוחם אש (41), לא תיאר לעצמו שבסוף יום עבודה שגרתי, יהיה הוא הגיבור הירושלמי שאותו יצילו חבריו לצוות, כוחות מד"א וצוותי הדסה.

עמרו, לוחם אש ותיק, הוזנק עם חבריו לתחנה לכיבוי שריפה גדולה שהשתוללה באזור בית חנינא. זמן קצר לאחר שחזרו, הוזנקו הצוותים שוב בכדי לחלץ אדם שנפל לבור. החברים הבחינו כי וויסאם אינו מרגיש טוב והוחלט כי יישאר בתחנה יחד עם לוחם אש נוסף.

אחמד אל-קאק שנשאר עם עמרו הבחין כי הוא ללא דופק ונשימה והחל בביצוע החייאה. כאשר הגיעו כוחות מד"א לזירה תוך דקות אחדות, נזקקו הפרמדיקים, בהם אמג'ד מזערו שהגיע ראשון רכוב על אופנוע, למתן שלושה שוקים חשמליים עד שהחזירו דופק לוויסאם.

במקביל לפעולות ההחייאה עדכן הפראמדיק הראשי במד"א את צוות מצנתרי הלב בבית החולים הדסה הר הצופים על האירוע.

רופא במערך הקרדיולוגיה בהדסה, ד"ר רן אליעז סיפר: "בפגיעות לבביות זמן התגובה הוא קריטי להצלת המטופל ולהחלמה תקינה שלו, ולכן מיד עם קבלת ההודעה עדכנתי את כל הצוות ביחידת מצנתרי הלב בהר הצופים כדי שיהיו ערוכים להגעתו".

"בצנתור ראינו שהעורק הקדמי היורד (LAD) חסום לחלוטין, זהו מצב מסכן חיים", הוסיף מנהל יחידת הלב בהדסה הר הצופים, ד"ר רוני אלקלעי, "בעזרת מכשור מיוחד ומתקדם פתחנו את החסימה וחידשנו את זרימת הדם בעורק, לאחר מכן השתלנו סטנט על מנת לשמור על העורק ולהבטיח זרימת דם טובה. בזכות המרחק הקצר מתחנת כיבוי האש להר הצופים, ובזכות ההתארגנות המהירה של כל הצוותים, הצנתור עבר בהצלחה ולוחם האש התאושש במהרה ושוחרר לביתו כמה ימים לאחר מכן".

רב רשף טארק אבו-גרביה, מפקד תחנת ואדי ג'וז בה משרת סמל וויסאם עמרו, סיכם: "שיתוף הפעולה המצוין עם כוחות מד"א והטיפול המהיר והמקצועי של רופאי בית החולים הדסה, הצילו את חייו של וויסאם, שכבר לאחר מספר ימים, חזר לביתו כשהוא במצב טוב".