ניתוח ב'שערי צדק'. למצולמים אין קשר לכתבה. צילום: שלומי כהן

הסרטן הקשה והטענה לאבחנה מאוחרת של הצעירה: תושבת ירושלמית בת 33 תבעה 1.5 מיליון שקל מקופת חולים 'מאוחדת' ו'שערי צדק'. "רשלנות פושעת שנובעת מניסיון של הנתבעות לחסוך בהכשרת רופאים מתאימים", היא אחת הסיבות, לפי התביעה, לגילוי המאוחר של המחלה, שבגללו גם לא תוכל להביא ילדים לעולם. מספר שעות לאחר הפרסום ב"ידיעות ירושלים" היא נפטרה.

כתב תביעה הוגש לבית המשפט המחוזי בעיר באמצעות עורכי הדין אסף פוזנר ותמר ויינראוך ממשרד קמחי, פלד, פוזנר, שילה ושות'. הטענה היא שהצעירה התלוננה חודשים ארוכים בפני רופאת המשפחה על כאבי בטן עזים, אך רק כעבור מספר חודשים ולאחר שהתמוטטה והגיעה לבית החולים - התגלה אצלה סרטן במעי הגס. לטענתה, המחלה התגלתה אצלה בשלב מתקדם וגרורתי ואם היתה נשלחת לבדיקת הדמיה בזמן, כאשר התלוננה על כאבי הבטן, היה ניתן לאבחן את הסרטן מוקדם יותר

בתביעה מסופר כי ב־2016 פנתה הצעירה לראשונה לרופאת המשפחה והתלוננה על כאבי בטן, חולשה כללית ותופעות נוספות. למרות התלונות רופאת המשפחה לא ייחסה לכך חשיבות והפנתה אותה לבדיקות דם ולבדיקה אצל רופא גסטרואנטרולוג. שבעה חודשים לאחר התלונה הראשונה היא הגיעה שוב לרופאת המשפחה והופנתה לחדר המיון של בית החולים שערי צדק, שם התברר כי היא נמצאת במצב של התייבשות חמורה ולפיכך היא חוברה לשקית של עירוי נוזלים

בבדיקת הדם אשר בוצעה לה הוסבר לה כי ככל הנראה מדובר בזיהום והיא שוחררה לביתה בהמלצה ליטול אנטיביוטיקה. כעשרה חודשים לאחר תלונתה הראשונה על הכאבים היא הופנתה לגסטרואנטרולוג, שלטענתה בדק אותה בדיקה שטחית מאוד. חודש לאחר מכן היא התמוטטה והועברה לשערי צדק, שם התגלתה המחלה, והיא עברה ניתוח מורחב של שש שעות ובגופה נמצאו גם גרורות.  

ביום ראשון יודיעו עורכי הדין אסף פוזנר ותמר ויינראוך לבית המשפט על דבר פטירתה ואז הם גם יצטרכו לתקן את כתב התביעה, כך שבנעליה של התובעת יהיו היורשים שלה, כלומר ההורים שלה.

תגובת שערי צדק: "נלמד את התביעה ונגיב בבית המשפט".

מ'מאוחדת' נמסר: "התביעה התקבלה בשבוע האחרון, היא תלמד ותענה בבית המשפט".