לובל. "כל כך הרבה צירופי מקרים פעלו לטובתי". צילום: פרטי

הנס הרפואי של מלך המתווכים: בני לובל (59), אחת הדמויות הבולטות בעולם תיווך הנדל"ן בעיר, חזר לאחרונה בהדרגה לרכוב על אופניים. על פניו מדובר בפעולה רגילה, אך עבור לובל מדובר במשהו כלל לא מובן מאליו, בטח עבור מי שרק לפני כמה חודשים שכב על שולחן הניתוחים והושתל בו מכשיר קוצב לב, לאחר שאובחן כסובל מחסימה משמעותית בהולכה החשמלית בלב.

הפרשה החלה לפני כחודשיים כשלובל, נשוי ואב לארבעה, אדם בריא ואקטיבי שמקפיד על פעילות ספורטיבית, החל לחוש חולשה בלתי מוסברת בגופו. "זה משהו שאני לא מכיר בגוף שלי. היה לי קשה אפילו ללכת מהמשרד לאוטו ולעלות מדרגות", הוא מספר.

הוא הלך לבדיקות דם ואק"ג, שנמצאו תקינות, אך המשיך לחוש ברע. "פתאום רץ לי סרט בראש, באמת לא ידעתי מה זה. חשבתי לעצמי שאולי יש לי משהו בלב, אבל אני בנאדם שנוטה לדחות דברים, ובדיוק היו לי שתי נסיעות לחו"ל - אחת ללונדון ליריד דירות ואחרת לסקי בצרפת עם המשפחה", הוא מספר. "אמרתי: 'מה אני אקלקל להם?' אז נסעתי".

כשלובל חזר מהסקי הוא הפך לשבר כלי והבעיה החמירה, מה שדחף אותו לעשות מבחן מאמץ. הוא קבע תור לסניף קופת חולים 'מכבי' בקרית יובל בירושלים, שם טיפלה בו הטכנאית ריינה דה לה רוזה. "היא עשתה לי בדיקת אק"ג במנוחה וכנראה קלטה שמשהו לא בסדר. היא לא שיתפה אותי אלא הלכה להתייעץ עם הקרדיולוג שהיה בחדר הסמוך".

לאחר מבחן המאמץ הסביר לו הקרדיולוג ד"ר מרק קלוטשטיין שיש בעיה של חסימה חשמלית ודופק נמוך ואמר כי הפתרון הוא השתלת קוצב לב בדחיפות. "ד"ר קלוטשטיין לא בזבז שום רגע מיותר. הוא מיד התחיל להרים טלפונים ולתאם בעבורי את התור לניתוח. למחרת כבר אושפזתי ב'שערי צדק'", מספר לובל.

בבית החולים פגש לובל את המנתח ד"ר אהרון מדינה, שגם התגלה כלא אחר מאשר בן זוגה של הטכנאית. "לפעמים כשהיא חוזרת הביתה היא סוחבת איתה ניירות עם בדיקות של חולים", סיפר ללובל. "היא הביאה עבודה של מטופלים הביתה ובמקרה הראתה לי את תוצאות הבדיקה שלך".

בזמן שזוגתו שיתפה אותו בתוצאות הבדיקות לא שיער ד"ר מדינה שיומיים אחר כך הוא יהיה הקרדיולוג שינתח את לובל. "קצת לפני הניתוח הוא אמר לי ש'אם ההליך היה נדחה יכול להיות שלא היית פה איתנו היום'", מוסיף לובל בהתרגשות. "יצאתי משם בכוחותיי האחרונים, פתחתי את הווטסאפ המשפחתי והרגשתי שאלוהים אוהב אותי. כל כך הרבה דברים וצירופי מקרים פעלו לטובתי. כל יום אני אומר לעצמי: 'יכולת גם שלא להיות פה עכשיו'. לפני שבועיים נולד לי נכד ראשון. גם את זה יכולתי שלא לראות".