הדסה. צילום: רפי קוץ

הדסה: שני רופאים בכירים יעזבו לטובת תפקידי ניהול בבתי חולים אחרים, פרופ' תמר פרץ־יבלונסקי תסיים את תפקיד ניהול המערך האונקולוגי, אבל תישאר בהדסה. כמו כן שלושה רופאים חדשים צורפו בחודש האחרון.

אלו שעוזבים

נתחיל בעוזבים: ד"ר אמל ח'ורי, אורתופד בכיר בהדסה, שעיקר התמחותו בתחום טראומה אורתופדית, עוזב אחרי שקיבל לידיו תפקיד ניהולי יוקרתי בבית החולים איכילוב, כשנבחר לעמוד בראש המערך האורתופדי שם.
ל"ידיעות ירושלים" נודע כי בנוסף לח'ורי יעזוב את הדסה גם ד"ר אמיל מרגולין, נוירולוג בכיר בבית החולים, לאחר שקודם לתפקיד ניהול היחידה הנוירוכירורגית בבית החולים אסף הרופא.  

כמו כן פרופ' פרץ־יבלונסקי, 67, בכירה בתחום האונקולוגיה ומי ששימשה בעבר מנכ"לית בפועל של הדסה במשך שנה וחצי בתקופת החתימה על הסכם ההבראה - תסיים את תפקידה כמנהלת האגף האונקולוגי שכן הגיעה לגיל פרישה. היא תמשיך את לעבוד כאונקולוגית בכירה בהדסה ותמשיך לטפל בחולים וכן את עיסוקה בהוראה ובמחקר בתחום הגנטיקה של הסרטן.  

פרופ' פרץ | צילום: עטא עוויסאתש

"אני עוזבת את התפקיד בסיפוק רב לאחר שבשנים האחרונות חלו התפתחויות נפלאות בתחום הטיפול בסרטן ואני שמחה שלקחתי בהן חלק", אמרה השבוע. "אני משוכנעת שהמכון ימשיך להתפתח עם ההון האנושי הנהדר שקיים באגף האונקולוגי בהדסה". לנעליה של פרופ' פרץ־יבלונסקי נכנס פרופ' אהרון פופוביצר מבית החולים בילינסון.

ואלו שבאים

במקביל, בהדסה ממשיכים לקלוט רופאים ולאחרונה צורפו שלושה, בהם ד"ר קארין אריש, מנהלת יחידת הכאב ופרופ' אייל הרצוג מבית החולים מאונט סיני בניו־יורק, שנבחר לנהל את המחלקה הקרדיולוגית בהדסה.

מהדסה נמסר כי "אין גל עזיבות בבית החולים אלא גל של מי שמבקשים להצטרף לשורות המרכז הרפואי. בשנים האחרונות הדסה נמצאת תחת מתקפה של רופאים מעולים המבקשים להצטרף אליה, או בוגרים המבקשים להפוך לקבועים. הסכם ההבראה, שמגביל ונועל אפשרות להגדיל את מספר הרופאים, הוא לרועץ ואין להדסה יכולת לקלוט את המבקשים להצטרף".

"
ר אמל ח'ורי, אורתופד בכיר בהדסה, שעיקר התמחותו בתחום טראומה אורתופדית, עוזב אחרי שקיבל לידיו תפקיד ניהולי יוקרתי בבית החולים איכילוב