הדסה עין כרם. צילום: שלומי כהן

עובדי המחשוב שובתים ובית החולים וההסתדרות אינם מגיעים להסכמה: ארגון ההסתדרות החליט השבוע על סכסוך עבודה עם הדסה והודיע זאת ל־3,000 העובדים בבית החולים המאורגנים בהסתדרות. לטענת ארגון העובדים, מטרת ההחלטה היא לשנות את דרך ההעסקה של עובדי המחשוב והתמיכה הטכנית של חברת 'נס טכנולוגיות' מעובדי קבלן להעסקה ישירה. לטענתם, החלטה זו התקבלה בעקבות הרעת תנאי ההעסקה של העובדים

עובדי המחשוב שובתים בבתי החולים זה שבועות ארוכים ובמקומם שכרו בהדסה עובדים חיצוניים שיספקו שירותים דומים. בשבוע שעבר קיבל בית הדין האזורי לעבודה בירושלים את בקשת ההסתדרות, כשקבע כי הדסה שברה שביתה בניגוד לדין כשהכניסה עובדים במקום העובדים ששובתים. במהלך סוף השבוע האחרון נעשתה פנייה מטעם ההסתדרות להנהלת הדסה ובמכתב חריף התריע ארגון העובדים טרם נקיטת הליך של בזיון בית הדין. כשגורמים בבית החולים לא חזרו בהם מהעסקתם של עובדים חיצוניים הודיעו בהסתדרות על סכסוך עבודה. את עובדי הדסה מייצג יו"ר ועד עובדי מינהל ומשק, אמנון ברוכיאן, שאמר השבוע: "עובדי בית החולים עומדים לצד עובדי 'נס טכנולוגיות' ומביעים סולידריות ותמיכה במאבקם הצודק".

"הנהלת בית החולים צריכה להיות אחראית על מה שנעשה ולתת פתרונות", הוסיף יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים, דני בונפיל.

הדסה: "ההנהלה דורשת מחברת 'נס' לקיים את החוזה ביניהן ולתפעל את מערך המיחשוב של הדסה באופן מלא, וקוראת לעובדי החברה והנהלתה לסיים במהירות את הסכסוך בינהם ולחזור לעבודה מלאה. הנהלת בית החולים סומכת על העובדים המסורים של הדסה שימנעו משביתה שתחזיר את הדסה לימים הקשים של שנת  2014".