אסולי  וד"ר חזון - לפני החתונה. צילום: שערי צדק

עד החתונה זה יעבור - הגרסה הירושלמית: עשרה ימים בלבד לפני שהתחתן, כמעט אף אחד לא האמין שרפאל אסולי יצעד בכוחות עצמו אל מתחת לחופה. הסיבה: תאונת דרכים קשה שעבר, שהסתיימה בפגיעת ראש. אלא שטיפול מהיר שקיבל בשערי צדק הצליח להביא אותו בריא ושלם אל יומו הגדול – שם הוא אפילו רקד וחגג עם האורחים.

דימום בתוך הגולגולת

כל אחד שהתחתן מכיר את הלחץ הזה, רגע לפני החתונה - סידורי שולחנות, מזג האוויר, מי יגיע ומי יבטל. אלא שעבור אסולי (21) הלחץ היה גדול יותר וכלל שאלה לא פשוטה בכלל: האם יצליח להחלים מתאונת דרכים וניתוח ראש דחוף שעבר.

כשהוא עסוק בהכנות אחרונות לקראת חתונתו, נפצע אסולי בראשו לאחר שנפגע מרכב חולף במעבר חצייה. "עפתי כמה מטרים קדימה", הוא משחזר. "כל הציוד שלי התפזר על הכביש. ניידת מד"א הגיעה במהירות ופוניתי לשערי צדק. כל הזמן הזה הייתי בהכרה מלאה וחשתי כאבים עזים בעמוד השדרה".

עם קבלתו בבית החולים הבחין הצוות הרפואי בסימני חבלה בראשו והוחלט לבצע סי.טי מוח. התוצאות הראו כי אסולי סובל מדימום תוך גולגלתי משמעותי שמסכן את חייו. "עם קבלת תוצאות הסי.טי הוחלט להכניסו לחדר ניתוח על מנת לנקז את הדימום בראשו", מספר ד"ר דודי חזון, נוירוכירורג בכיר בשערי צדק, שטיפל במקרה.

אסולי  וד"ר חזון - במהלך החתונה | צילום: פרטי

מיד לאחר הניתוח הוא אושפז במחלקה לטיפול נמרץ, אך כעבור יומיים, לאחר שהראה סימני התאוששות נוירולוגים ופיזיים, הוחלט להעבירו למחלקה רגילה. לאורך כל תקופת האשפוז, לפני הניתוח וגם לאחריו, היו לחתן לעתיד שעלה בשנה האחרונה מצרפת, ובני משפחתו חרדים לשאלה: האם רפאל יוכל לרקוד בחתונתו?

"מלבד החבלה שהייתה לו, דאגנו לטפל בו במובן הנפשי ולהסביר לו ולמשפחתו שעניין החתונה לא ודאי מצד אחד, אבל מצד שני, אם הכל ילך כשורה וההתאוששות שלו תהיה מצוינת, כפי שהייתה, אנו נעזור לו להגיע ליום המאושר בחייו הכי טוב שאפשר", סיפר ד"ר חזון. "צחקתי עם הצוות הרפואי ואמרתי שהם חמודים ונעימים אבל אני לא רוצה להיות פה", המשיך אסולי, "אלא לרקוד בחתונתי".

בסופו של דבר הצליחו הרופאים להביא את אסולי לחתונה, שהפכה לשמחה עוד יותר. לדברי הנשוי הטרי שלוש סיבות סייעו לו להשתקם במהירות: הצוות הרפואי, מוטיבציה והקדוש ברוך הוא. "כיף גדול לראות בן אדם שלפניתשעה ימים היה חשש לחייו ועכשיו נכנס לחופה על שתי רגליו", סיכם ד"ר חזון שהוזמן לחתונה והפך במהרה לכוכב הערב.