חדר אשפוז בהדסה. צילום: שלומי כהן

הנהלת בתי החולים הדסה עין כרם והדסה הר הצופים מסרה הערב (שבת) כי לא תתקיים מחר שביתה בבתי החולים כפי שתכננו ועד העובדים.

ועדי הרופאים הודיעו השבוע למנכ"ל, פרופ' זאב רוטשטיין על כוונתם לשבות על רקע סכסוך בעניין תקנים ומינויים של רופאים. בהמשך שלחו מכתב לנתניהו עליו חתומו מאות רופאים: "התערבותך המיידית הינה חיונית על מנת למנוע נזק בלתי הפיך". בתגובה שלח המנכ"ל מכתב לעובדיו.

ההנהלה פנתה אתמול(שישי) לבית הדין לעבודה בבקשה להוצאת צו מניעה נגד קיום השביתה, שעליה הודיע פרופ' ציון חגי, יו"ר ההסתדרות הרפואית ביום חמישי. שופט בית הדין לעבודה קבע כי לא תתקיים שביתה עד הדיון שיתקיים בנושא מחר בשעה 07:00. "מדובר בשביתה של שירותי רפואה חיוניים מהמעלה הראשונה".

הדסה: "מטופלי הדסה מוזמנים לקבל את השירות הרפואי בבית החולים כרגיל ובהתאם לתורים שנקבעו להם. פרופ׳ רוטשטיין מפנה שוב בקשה אישית שלו לרופאים להוריד את השביתה המיותרת מסדר היום ולא לתת יד לפגיעה בציבור המטופלים היקרים של הדסה.

"עוד ציין רוטשטיין, כי ממילא אין ביכולתו להוציא כספים שאינם חלק מתוך התקציב, וללא ביצוע ההסכמות עליהן הוסכם עם וועדי הרופאים - אין כל דרך שלא לקצץ בכח אדם של רופאים, אחיות ועובדי מנהל ומשק בבית החולים".

ממשרד הבריאות נמסר: "סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן קורא לרופאים לחזור לעבודתם במתכונת מלאה ולדון עם ההנהלה כדי להבטיח עבודה תקינה של בית החולים".