מיון הדסה עין כרם. צילום: אוהד צויגנברג

לאחר יומיים של שביתה, ההסתדרות הרפואית הודיעה כי בתי החולים הדסה הר הצופים והדסה עין כרם יעבדו כסדרם ביומיים הקרובים (חמישי ושישי).

מחר (ה') בשעה 10:00 יתקיים דיון בעניין השביתה בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים. מהחלטות בית הדין שהתקבלו בשעות האחרונות עולה כי בכוונתו להתערב בסכסוך שבין הצדדים בנושא קליטת המתמחים. בתום הדיון יעודכנו הצעדים שיינקטו ביום ראשון.

בשבוע שעבר הודיעו ועדי הרופאים למנכ"ל הדסהפרופ' זאב רוטשטיין על כוונתם לשבות. בהמשך שלחו מכתב לנתניהו עליו חתומו מאות רופאים: "התערבותך המיידית הינה חיונית על מנת למנוע נזק בלתי הפיך". בתגובה שלח המנכ"ל מכתב לעובדיו. ליצמן שוחח עם הרופאים ואמר כי ידאג באופן אישי לנושא וכי ידאג, עד לחודש מרץ, להעסקתם של אותם מתמחים, אולם האחרונים דחו את הצעתו

פרופ׳ זאב רוטשטיין, מנכ״ל הדסה: "שמעתי בשמחה על החלטת ההסתדרות הרפואית להשעות את שביתת הרופאים שכבר יומיים פוגעת קשות במטופלים, ברופאים ובבית החולים עצמו. כפי שציינתי בכל התבטאויותיי עד כה, מדובר בשביתה בלי כל עילה, מיותרת ופוגענית. בקשתו של בית הדין לקבל יותר מידע על מתווה ליצמן לקליטת המתמחים בהדסה, סייעה להר״י לקבל את ההחלטה להחזיר את הרופאים לעבודה.

"חשוב לציין כי זהו המתווה שעמד בפני ההסתדרות לפני השביתה והוא פתרון יצירתי מבית ליצמן, שאומץ על ידי הנהלת בית החולים לפני השביתה. כך שמה שנשאר לעשות כעת הוא לעסוק בעילת השביתה האמיתית- שהיא הקיצוץ הנחוץ בהסכם הסגל האקדמי, אותו הסכם שמקנה לסגל הבכיר בהדסה הטבות שכר גבוהות, מעבר למקביליהם בבתי חולים אחרים - וגורם להנהלת הדסה גרעון שנתי של 45 מליון שח שאין לה מאיפה לממן אותו.

"אני מקווה כי בימים הקרובים נעשה כולנו מאמץ לחזור להסכמים בין הרופאים לבין הנהלת הדסה ולהמשיך את הבראת בית החולים על פי המתווה התקציבי שאושר".