הסוכריה שאכל אריאל. צילום: דוברות מד"א

בלע סוכריה: 60 שניות של מתח וחרדה הסתיימו בהצלת חייו של אריאל חסקי בן 4. "קיבלתי את החיים של הילד שלי במתנה", סיפרה בהתרגשות חביבה, אמו של חסקי בן 4 שנחנק מסוכריה שבלע למיינט ירושלים.

"זה קרה במהלך נסיעה כשחסקי ראה סוכריה בעטיפה שקופה ברכב וביקש ממני רשות לאכול אותה, הסכמתי. המשכתי לנסוע, היתה אווירה נינוחה ומוסיקה באוטו כשפתאום שמתי לב שראשו של הילד נשמט הצידה. בשלב הזה הבנתי שמשהו לא בסדר כי הפנים שלו הכחילו והוא גם נהיה אדום, השתנק והעיניים שלו התגלגלו ואז פשוט בלמתי את הרכב, יצאתי החוצה וצעקתי הצילו", היא שיחזרה.

זעקות העזרה של חביבה הגיעו לאוזניו של חובש רפואת חירום במד"א, ישראל נח אייזנבאך שבמקרה עמד בפקק סמוך לרכבה של האם. בלי לחשוב פעמיים הוא החל מיד לטפל באריאל. "שמעתי מאחור זעקות של אישה המבקשת סיוע וראיתי כי בידה ילד בהכרה מעורפלת. מיד רצתי אליה, זיהיתי שהוא נמצא במצב מסכן חיים בשל גוף זר התקוע בגרונו. ביצעתי בילד פעולות מצילות חיים עד שנפלטה מתוך גרונו הסוכריה שהיתה תקועה בו", אמר ישראל. "זו הרגשה מדהימה להציל חיים. בשביל הרגע הזה בדיוק למדתי קורס חובשים. כל המציל נפש אחת בישראל כאילו הציל עולם ומלואו".

האירוע נמשך כדקה אך כל שניה נראתה כמו נצח. במקביל, הוזעקה ניידת טיפול נמרץ על ידי עובר אורח, אך כשהגיעה למקום, אריאל כבר היה בהכרה מלאה ונשם באופן סדיר. "ראיתי שחור באותם רגעים, הבנתי שהמצב מאוד לא טוב והתחלתי לצרוח חזק. שני עוברי אורח שהיו בכביש לא יכלו לעזור ומשמיים בא החובש. ברגע הזה ירדה לי אבן מהלב", היא הוסיפה. "מאז המקרה, אריאל לא נוגע בסוכריות, גם לא בביגלה ואני מקפידה שלא להחזיק סוכריות אצלי ברכב".