טקס חנוכת פינת המשחקים עש חאלד ז"ל. צילום: דוברות שערי צדק

פינת משחקים חדשה נחנכה על שמו של הילד חאלד נוסייבה ז"ל שטופל בבית החולים ווילף לילדים במרכז הרפואי שערי צדק.

חאלד היה בן שלוש כשאובחן גידול בראשו. הוא הגיע לטיפול בבית החולים לילדים ע"ש וילף בשערי צדק, כאשר המחלה הייתה כבר במצב מתקדם ולמרות כל הניסיונות להילחם במחלה למרבה הצער זה היה כבר מאוחר.

כאות הערכה על הטיפול המסור לו זכה חאלד בבית החולים חנכו לאחרונה בני משפחתו והרופאים שלקחו חלק בטיפול בו, פינת משחקים חדשה בסמוך ליחידת אשפוז יום בה טופל.

אביו של חאלד, מוחמד נוסייבה הודה לצוות על הטיפול המקצועי והאמפטי גם בשעות הקשות וסיפר כי התרומה מוענקת בעבור האווירה המיוחדת אליה נחשפו בבית החולים והערכים שהוא מקדש -   דו הקיום וקדושת החיים. "אני מקווה שהיא תשמש את ילדי המרכז הרפואי גם בשעות הקשות". אמר האב בטקס המרגש.

פרופ' יונתן הלוי, מנכ"ל משותף של המרכז הרפואי: "לפני 117 שנה הוקם המרכז הרפואי שערי צדק והתחייב לטפל בכל נזקק ללא כל הבדל מגדרי - דת, גזע ומין. גישה זו נשתמרה עד היום וזאת הודות לצוותים הרפואיים והסיעודיים הפועלים בעשייה היומיומית ללא לאות תוך מתן טיפול מקצועי, אמפטי ומלא חמלה".

במהלך הטקס נשא דברים גם פרופ' יעקב פרישברג, מנהל מכון נפרולוגיה של הילד בבית החולים שפינה זו תשמש גם את מטופליו, "הילדים מגיעים לכאן לקבל טיפול. פה בשערי צדק אנו משתדלים להתמקד בחלקים הבריאים של החיים ואין לי ספק שפינה זו לזכר חאלד תהווה נדבך נוסף לטיפול רב תחומי באותם הילדים".