חלק מתלמידות המסלול החדש | צילום: באדיבות שערי צדק

ללמוד רפואה עוד בחטיבת הביניים: מסלול לימודים חדש ומסקרן נפתח לאחרונה באולפנת "עלמא אמונה" (אולפנת אמונה לאמנויות לשעבר) בשיתוף עם בית הספר לסיעוד של המרכז הרפואי שערי צדק ובתמיכת עיריית ירושלים. על הפרק: מגמה חדשה לבגרות של 15 יחידות: 5 יחידות ביולוגיה, 5 יחידות רפואה 5 עבודת גמר, שתעניק לתלמידות ידע נרחב בהבנת מדעי החיים והרפואה.

ייחודה של המגמה בכך שהיא מתחילה כבר בכיתה ז'. תכנית הלימודים במסלול החדש כוללת ביקור במחלקות השונות בבית החולים, חשיפה לסוגיות אתיות מעולם הרפואה, סיוע בשילוב ילדים עם מוגבלויות והיכרות עם צרכיהם הבריאותיים. הלימודים עצמם מתקיימים במתכונת משולבת של שיעורים עיוניים וחווייתיים, במתחם בית הספר לסיעוד. בנוסף מתקיים אחת לשבוע לימודי תגבור עם סטודנט – מדריך לרפואה.

בין הנושאים שנלמדים בכיתה: מערכות גוף האדם, סרטן, היגיינה, אימונולוגיה, המטולוגיה, חלומות ושינה ונזקי קיץ. בנוסף, הלמידה משולבת התנסות מעשית כמו נתיחת איברים, גיבוס, חבישה, תפירה רפואית ועוד.

"מגמת הלימוד החדשה נותנת אופק חדש ומרתק לתלמידות הירושלמיות", נמסר מהעירייה, כשתמי גלט, מנהלת בית הספר לסיעוד סיכמה: "אנו רואים חשיבות רבה לפעול ביחד עם הקהילה להעלאת מודעות בנושא בריאות ושמחים לקחת חלק בתוכנית החושפת את התלמידות כבר מהגיל הצעיר להתנהגות מקדמת בריאות של עצמן והמעגל הסובב אותן".