צילום: עמית שאבי

גיבורי השבוע: מפגש מרגש התקיים היום (ד') בין חן דנצינגר, המורה שהתמוטטה בכניסה לבית הספר ברנקו וייס בבית שמש ושלושת התלמידים שהצילו את חייה: ניר בוזגלו, אביעד איטח ואליה כהן וכן המורה שרון חיים. "בלעדיכם הייתי במקום אחר", אמרה להם.                                                                                                           

כזכור, אתמול (ג') התמוטטה דנצינגר עקב דום לב בקמפוס בית הספר ואיבדה דופק ונשימה. התלמידים יחד עם המורה שרון חיים חשו לעזרתה והחלו בפעילות החייאה עד להגעתם של צוותי איחוד הצלה ומד''א, שהמשיכו בפעולות החייאה ופינו אותה להדסה.

"רבתי עם חבר ואז במקרה הגענו למקום, ראינו אותך ורצינו לעזור לך", אמר אחד התלמידים.  

המורה חן דנצינגר, שהתרגשה עד כדי דמעות במפגש אמרה: "לא חשבתי שאגיע למצב כזה שמסכן חיים והתלמידים הם שהצילו את חיי ואת חיי העובר בבטני. בלעדי התלמידים המתוקים האלה ושרון המורה הייתי במקום אחר. אין מילים שיתארו את הכרת התודה שלי על מה שהם עשו״.

המחנכת חן דנציגר. צילום: יואב דודקביץ'

המורה שרון חיים: ״מצאתי אותה במצב קריטי שוכבת על הרצפה והבנתי שצריך לבצע בה החייאה דחופה. ברגע שהסתובבתי הגיע פראמדיק של איחוד הצלה בשם יחיאל ויחד עשינו עיסויים והפעיל דפיברלטור. שמחתי לראות את חן במצב טוב ושהיא בידיים טובות ושהיא תצא מזה. היה היום לכולנו מפגש מרגש מאוד עם התלמידים".

ד״ר גבי אלבז גרינר, קרדיולוגית בכירה במערך הלב בהדסה אמרה לתלמידים הנרגשים: ״אתם הצלתם את המורה שלכם ממוות. פשוט כך. כשהגעתם היא הייתה מתה. בזכות הפעולה המהירה והנחישות שלכם מנעתם אסון גדול וכעת נמשיך לבדוק את חן ביסודיות ולטפל בה כאן במערך הלב, כדי למנוע את הסיכוי שיקרו לה מקרים דומים שמסכנים את חייה״.

ד״ר אלבז גרינר עדכנה כי מצבה של חן מוגדר כעת יציב, כאשר מומחים בקרדיולוגיה עוקבים 24 שעות ביממה אחר מצבה, ויערכו בדיקות מקיפות על מנת לקבוע המשך טיפול לבבי וליווי ומעקב אחר ההריון.