הסטודנטיות מסייעות. צילום: משרד הבריאות

אחרי שהתברר כי התגלו 838 מקרי חצבת בירושלים, ובעקבות הבהלה הארצית, משרד הבריאות חשף בסוף השבוע (שישי) את שיעורי ההתחסנות בכל היישובים והערים בישראל, לפי שיעורי התלמידים בכיתות א׳ שהתחסנו נגד חזרת, אדמת וחצבת.

לפי הנתונים שמפרסם משרד הבריאות, בראש הטבלה ממוקמת עיר הבירה, כאשר לפי טבלת הנתונים בכל אזור השרון התגלו 12 מקרים בלבד. 17 מקרי חצבת התגלו גם בחיפה, בבאר שבע התגלו 19 מקרים.

בשיחה שקיימו  נציגי משרד הבריאות עם אילנה כהן, יו״ר הסתדרות האחים והאחיות בישראל ועם אבי ניסנקורן יו״ר ההסתדרות, הוחלט שכלל האחיות המחסנות נגד מחלת החצבת תמשכנה לחסן נגד מחלת החצבת כולל כל הפעילויות הנדרשות לאיתור ומניעת המשך התפשטותה של המחלה, גם במקרה של שביתה.

על פי הנתונים שיעור ההתחסנות הגבוה ביותר נגד חצבת בקרב תלמידי כיתה א' אשתקד נרשם במבשרת והר הדר ועמד על 99 אחוזים. במעלה אדומים וכפר אדומים נרשמה התחסנות של 98 אחוזים בקרב תלמידי כיתה א' ובירושלים, עין כרם וצור הדסה - 97 אחוזים. אחר כך גבעת זאב, גבע בנימין, ובית"ר עילית עם 96 אחוזים.

למפת ההתחסנות המפורטת לחצו כאן.

״אנחנו מאמינים", אמר סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, "שפרסום הנתונים חשוב לידיעת הציבור ויתרום לשיח סביב נושא החיסונים. המספרים גבוהים ונכון שידעו זאת".

מנכל המשרד משה בר סימן טוב הוסיף: ״כבר היום ישראל היא מדינה בעלת אחוזי התחסנות גבוהים במיוחד, גם ביחס לשאר העולם. חשוב עבורנו לשקף זאת לציבור, וגם להעלות את אחוז ההתחסנות במקומות שצריך להשתפר בהם".