המרכז החדש (צילום: נועם פיינר)

עמותת אנוש - העמותה הישראלית לבריאות הנפש פתחה מרכז חדשני לטיפול פסיכולוגי ונפשי ללא עלות עבור נוער וצעירים בני 12-25 בשכונת תלפיות שבירושלים. מדובר במרכז חדשני שמיועד לצעירים אשר מתמודדים עם תקופה משברית בחייהם, אך לא יגיעו בעצמם לפסיכולוג אם בגלל חשש מסטיגמה ואם בגלל סיבה כלכלית.

המרכז מבוסס על מודל טיפולי המיושם בכל רחבי אוסטרליה, וכולל 13 חדרי טיפולים ומעניק טיפול קצר מועד לנערים/ות, וכן שירותים טיפוליים נוספים, כגון קבוצות, הדרכת הורים ועוד. את המרכז מנהלים ד"ר ולרי חזנוב, פסיכולוג קליני ויוני מנהיים, מנהל פיתוח, שניהם מגיעים עם ניסיון רב בתחום הטיפולי עם בני נוער.


המרכז החדש (צילום: נועם פיינר)

היקף ההשקעה העירונית בפרויקט עומד על כמיליון וחצי ש"ח בשנה, ועשוי להגיע ליותר ככל שהמרכז יגדל ויתפתח. הצוות כולל פסיכולוגים, פסיכיאטר, וגם אנשי טיפול מגוונים כגון ביבליותרפיסטית, עו"ס ועוד. הצעיר הפונה מקבל עד 15 מפגשים, כל מפגש באורך של 50 דקות. הצעיר יכול לפנות בעצמו או בהפניה של מחנך או יועץ. ובשונה מרפורמת בריאות הנפש לא דורשים אבחון של גוף/סמכות טיפולי כדי להתקבל, זאת במטרה להוריד חסמים שקיימים כיום. מפתיחת המרכז בתחילת שנת הלימודים הנוכחית עד כה התקבלו אליו כ-70 פניות מצעירים.

לפניות למרכז: 054-9299740 |  https://headspace.org.il


המרכז החדש (צילום: נועם פיינר)