זריקה. אילוסטרציה: shutterstock

משרד הבריאות מבקש ליידע את הציבור על חשיפה לחצבת בתחבורה ציבורית  שיצאה מחיפה לירושלים. ביום רביעי, 29.5.19, בקו 960 של אגד שיצא מהתחנה המרכזית בחיפה לירושלים בשעה  12:20 נחשפו הנוסעים לחולה חצבת.

כל מי שנסע בתחבורה ציבורית שפרטיה מופיעים, ואשר נולד משנת 1957 ואילך, ואינו מחוסן ב- 2 מנות נגד חצבת מומלץ כי יפנה בהקדם ללשכת הבריאות המחוזית בירושלים או לכל לשכת בריאות הקרובה למקום מגוריו או למוקד משרד הבריאות בטלפון *5400 על מנת לברר את הצורך בקבלת חיסוןיש חשיבות לבירור הצורך בחיסון ולקבלתו במידת הצורך, תוך 6 ימים ממועד הנסיעה באוטובוס.

לשאלות ובירורים בדבר הצורך בחיסון ניתן לפנות למחלקה לאפידמיולוגיה בלשכת הבריאות המחוזית ירושלים בטלפונים: 025314847/813/814/817.

משרד הבריאות מבקש מהמבקרים ששהו במקומות הנ"ל, וסובלים מחום ואחד או יותר מסימנים הבאים: שיעול, נזלת, דלקת עיניים, פריחה, להימנע מלהגיע למקומות ציבוריים (עבודה, בתי תפילה, קניונים, מסעדות, תחבורה ציבורית), לאירועים רבי משתתפים או לכל מסגרת ציבורית נוספת, על מנת למנוע הדבקה של סביבתם.

מי שסובל מתסמינים ונזקק לבדיקה רפואית, נא לפנות למרפאה או לכל מוסד רפואי אחר בתיאום מראש או לחילופין, להודיע מידית לצוות בהגעה למוסד הרפואי. יש לציין כי הופעת הסימנים היא תוך 21 ימים מיום החשיפה.