ישראל אותמזגין. צילום: פרטי

הוא מציל חיים יום יום בשגרת חייו, אבל לצלצול הטלפון שקיבל לאחרונה הוא לא ציפה. ישראל אותמזגין, מתנדב בארגון 'איחוד הצלה' מתאושש ביממה האחרונה מההליך הרפואי שעבר להתרמת מח עצם בביה"ח הדסה. "זה כמו לזכות במפעל הפיס מבחינתי. לחשוב שהצלת חיים של מישהו אחר זו תחושה עילאית של סיפוק אדיר", אמר אותמזגין למיינט ירושלים.

זה התחיל לפני 3 שנים שאותמזגין, נשוי ואב לשלושה, החליט למסור דגימת רוק לבדיקת התאמה למאגר מח עצם בהדסה עין כרם. "מאז כבר כמעט הספקתי לשכוח מזה עד שלפני כחודש וחצי התקשרה אליי מאתרת תורמי מח עצם מהדסה שבישרה לי שאני מתאים לתרומה. עברו בי צמרמורות בכל הגוף והתחלנו לקדם את התהליך. אמרו לי שמתוך מאות אלפי תרומות, הדגימה שלי מתאימה לתינוק שסובל מבעיות במערכת החיסונית והרגשתי שזכות ענקית נפלה בחלקי להציל את חייו. גם לי יש ילדים אז אני מבין את המשמעות, למרות כל מה שכרוך בזה", שיתף.

ישראל אותמזגין. צילום: פרטי

אותמזגין על האופנוע. צילום: פרטי

איך התייחסו לזה בבית, מה היו התגובות?
"התייעצתי על זה עם אשתי והחלטנו שאנחנו הולכים על זה. למרות כל מה שכרוך בכך, ההליך, הכאבים. אשתי התמלאה בגאווה וזו תחושה שקשה לתאר".

"הגעתי לאשפוז בביה"ח הדסה, הכל היה בהרדמה כללית, מה שהרופאים עשו הם בעצם החדירו מחט שתגיע לעומק העצם ושאבו את החומר המרוכז משם", סיפר.

אותמזגין, תושב אלעד, מתנדב באיחוד הצלה כבר 10 שנים, במקביל הוא גם משווק צעצועים לילדים ומחלק את זמנו בין שני העיסוקים. "הלקוחות שלי כבר התרגלו. אני יכול פתאום לקבל קריאה מאיחוד הצלה, לעזוב הכל, לעלות על האופנוע, ולהגיש סיוע רפואי לאנשים שצריכים עזרה". אותמזגין מספר שהוא איננו מכיר את התינוק שתרם לו וכי הוא מקווה שבעתיד תיווצר ההזדמנות לפגוש אותו ואת משפחתו.