הזוג ברוכיאן והתינוקת. צילום: שערי צדק

שמחה גדולה הלילה בחדרי הלידה בירושלים: בבית החולים שערי צדק נולדו עד כה 38 תינוקות, ובבית החולים הדסה שוברים שיאים השנה עם מספר גבוה ביותר של לידות.

שערי צדק: התינוקת הראשונה – נצר למשפחת כדורגלנים

לאחר שכולם היו סקרנים בחדרי הלידה של המרכז הרפואי שערי צדק מי יהיה התינוק הראשון של 2020, בני הזוג מור ואביתר ברוכיאן, כדורגלן קבוצת בית"ר נורדיה כבשו את הבכורה. בני הזוג ברוכיאן הגיעו בשעות הערב המאוחרות לשערי צדק ובתוך ארבע שעות כבר התרחשה הלידה ונולדה תינוקת מקסימה במשקל 3,050 בדקה ה- 24 לאחר חצות.

בשערי צדק נולדו מחצות 38 התינוקות הראשונים של 2020 לאחר שבשנת 2019 נולדו בשערי צדק 22,172 תינוקות.

בני הזוג ברוכיאן: "זוהי הלידה השלישית שלנו בשערי צדק ובכל פעם מחדש אנו נהנים מהמקצועיות ומהחמימות של הצוות. הגענו לקראת הערב ובתוך שעות ספורות היא כבר הייתה בחוץ. היה לנו מדהים והרבה יותר נחמד להיות הראשונים לשנת 2020".

בהדסה שוברים שיאים

האגף לנשים ויולדות בהדסה מסכם את שנת 2019 עם כ-14,000 לידות בהדסה הר הצופים ובהדסה עין כרם, המספר הגבוה ביותר בהדסה מעולם.

פרופ' שמחה יגל, מנהל האגף לנשים ויולדות בהדסה, ציין: "עליה מרשימה זו, היא ללא ספק הודות לצוותים הנפלאים -המיילדות, האחיות והרופאים ובנוסף, הודות לפתיחת חדרי הלידה החדשים בהדסה הר הצופים אשר חוגגים כעת שנה להיווסדם ומהווים מוקד משיכה לנשים רבות אשר בוחרות בפינוק החדשני והנעים".

שחאדה הבה, היולדת הראשונה בשנת 2020. צילום: דוברות הדסה

היולדת הראשונה לשנת 2020, שחאדה הבה בת ה-30, סטודנטית לרפואה מנצרת הלומדת בהדסה, שילדה את בנה בהדסה הר הצופים באמצע הלילה הראשון של השנה החדשה מספרת: "מאוד התרגשתי ללדת בשנה החדשה. הצוות שליווה אותי בהדסה הר הצופים היה מדהים מתחילת הלידה ועד סופה, הרגשתי כמו עם משפחה חמה".

מזל טוב למשפחות