ד"ר שחרור־קרני | צילום: רפי קוץ

עזיבה מפתיעה בשערי צדק: הרופאה המוערכת ד"ר שרית שחרור־קרני עזבה בסוף השבוע האחרון את תפקידה כמנהלת היחידה לטיפול נמרץ ילדים. מי שיחליף אותה הוא ד"ר ז'אק בראון, שהגיע מ'הדסה'.

בתחילת השבוע הוציאו בתי החולים 'הדסה' ו'שערי צדק'' הודעה משותפת שבה בישרו על חילופי תפקידים מוסכמים בין המוסדות הרפואיים. "במסגרת החילופים תוגברה יחידת טיפול נמרץ ילדים בהדסה עין כרם עם ד"ר עדי ארן משערי צדק ועם ד"ר אורי פולק שהחלו בעבודתם", נמסר. "ד"ר ז'אק בראון וד"ר אמיר זילכה מטיפול נמרץ ילדים בהדסה עין כרם עוברים ליחידה לטיפול נמרץ ילדים בשערי צדק שמרחיבה את פעילותה".

אלא שמאחורי ההודעה הסתתרה דרמה לא קטנה - סיום תפקידה של ד"ר שחרור־קרני כמנהלת היחידה. מדובר במי שעמדה יותר מעשור בראש היחידה והיא זכורה בעיקר בשל הטיפול המסור שלה בילדי משפחת גרוס, נפגעי אסון ההדברה. "אין ספק שזה המקרה ששינה את פני המחלקה", אמרה לפני כארבע שנים בראיון מיוחד ל"ידיעות ירושלים". "כל אחד מאיתנו זוכר בדיוק מה קרה שם באותו אירוע. לקח לנו לא מעט זמן לעכל את כל מה שעבר עלינו באותו ערב".

את תגובת ד"ר שחרור־קרני לא ניתן היה להשיג עד למועד פרסום הכתבה.

שערי צדק: "המרכז הרפואי מושך אליו רופאים בכירים רבים המבקשים להשתלב ביחידות ובמחלקות. ד"ר שחרור סיימה את תפקידה בסוף השבוע האחרון עם כניסתו לתפקיד של ד"ר ז'אק בראון. בשבועות האחרונים שהתה ד"ר שחרור בחופשה ואת מקומה במהלך החופשה מילאה ד"ר עדי ארן. החל מיום שישי ד"ר בראון מנהל את היחידה מהגדולות והטובות בארץ ובשבועות הקרובים תורחב פעילותה עם הצטרפותו של רופא בכיר נוסף - ד"ר אמיר זילכה מהדסה. שערי צדק ימשיך לגייס את טובי הרופאים ולהרחיב את המערך הרפואי".