שערי צדק. צילום: גיל יוחנן

פרסום ראשון: משרד הבריאות החליט לסייע בתקצוב הרחבת חדר המיון בביה"ח שערי צדק, כך נודע למיינט ירושלים. מדובר בהתחייבות כתובה ובה אישר משרד הבריאות כי יעביר מענק כספי לביה"ח לטובת פרויקט שדרוג חדר המיון הנוכחי. על ההודעה חתומים אנשי מקצוע במשרד הבריאות.

סכומי הסיוע הכספי הכולל יסתכמו בכמה עשרות מיליוני שקלים ויתחלקו בין משרד הבריאות לבין הרשות לפיתוח ירושלים. שערי צדק התחייב לגייס בעצמו שליש מהעלויות.

מיון שערי צדק. צילום: נופר רומי

הזרמת הכספים תאפשר את פתיחתו של המיון החדש לקראת סוף שנת 2020 כאשר חלק ממנו ייפתח, לפי הערכות שונות, בהמשך השנה הנוכחית.

השבוע אף נערכה ישיבה ראשונה של ועדת ההיגוי שהוקמה בשערי צדק לטיפול בהכשרת המיון החדש ובה חברים בין היתר סמנכ"ל רפואה, סמנכ"לית כספים, סמנכ"ל תפעול, מנהל המיון, מנהל הלוגיסטיקה ובעלי תפקידים נוספים. בהמשך יוקמו גם תתי וועדות שיטפלו כל אחת בתחומה בנושאים שונים הקשורים בהרחבת המיון, אלה יכללו גם מהנדסים, אדריכלים ואנשי מקצוע מתחומים שונים שיעסקו בשאלות מבניות וכן בהזרמה נכונה של מטופלים לתוך המיון. הוועדה אמורה להתכנס אחת לחודש.

ההחלטה באה על רקע הודעתו של מנכל ביה"ח שערי צדק, פרופ' עופר מרין, בריאיון למיינט ו"ידיעות ירושלים" בחודש שעבר כי בכוונתו להכפיל את גודלו של המיון בבית החולים בתוך שנתיים.

מנכ"ל שערי צדק., פרופ' עופר מרין צילום: יואב דודקביץ'

פרופ' מרין מסר בתגובה: "זוהי בשורה אמיתית לתושבי העיר ירושלים. אנחנו קיבלנו החלטה אסטרטגית לשנות את פני המיון ואני מברך על ההירתמות של סגן שר הבריאות ליצמן, ראש עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים על שתמכו במהלך. שערי צדק החליט בעקבות הצפיפות הקשה בחדר המיון בעיקר בחודשי החורף אבל לא רק, להרחיב את המיון ולעשות עבודה יסודית גם בכל הקשור לזרימה נכונה של מטופלים אליו ואני מאמין שזה יביא לשינוי חיובי וחשוב."