בדיקת סרטן העור. צילום: shutterstock

לרגל שבוע המודעות בקופת חולים 'כללית' מזמינים את תושבי ירושלים והסביבה לבצע בדיקה לאיתור מוקדם של סרטון העור.

שבוע המודעות למניעת סרטן העור ואבחונו המוקדם יערך השנה בין התאריכים 17 - 24 ביוני. במסגרת המבצע, שנערך ביוזמת ובשיתוף פעולה עם האגודה למלחמה בסרטן, יעמדו השנה לרשות לקוחות כללית תחנות בדיקה ב-50 ערים וישובים הפרוסים ברחבי הארץ ובהם מגוון מרפאות ברחבי ירושלים והסביבה. הבדיקות יערכו על-ידי מומחים לרפואת עור של כללית ובחינם.

פרופ' ארנון כהן, מומחה לרפואת עור בכללית הסביר: "מומלץ וחשוב להיבדק אצל רופא עור אחת לשנה היות שגילוי מוקדם של נגעים בעור יכול להציל חיים.  אנו חוברים למאמץ של האגודה למלחמה בסרטן להגברת המודעות לנושא ומזמינים את הציבור לערוך בדיקות יזומות לאבחון ואיתור מוקדם במרפאות, ללא כל תשלום במסגרת המבצע. שבוע המודעות מתקיים כדי לעודד את הציבור לפעול לאיתור מוקדם של המחלה ואף למנוע אותה, שכן אף אחד אינו חסין מפני נזקי השמש".

חשוב להימנע מחשיפה לשמש בין השעות 10:00-16:00, להקפיד על חבישת כובע, הרכבת משקפי שמש, לבוש מתאים ושימוש בתכשירים עם מקדם הגנה 30 לפחות. ברגע ששמים לב להופעתו של נגע חדש, או לשינוי בנגע קיים, יש לפנות לרופא עור - גילוי מוקדם מעלה מאוד את סיכויי הריפוי, ולכן חשוב אבחון בשלבים המוקדמים של המחלה. 

סגן המנהל הרפואי של כללית מחוז ירושלים, ד"ר דיאנה דרטבה: "מודעות לבריאות העור ומעקב אחר השינויים המתחוללים בעור, הינה בעלת חשיבות באיתור מוקדם ומניעה של סרטן העור. המחוז נותן שירות למגוון רחב של אוכלוסיות בפרישה גיאוגרפית רחבה ולנוחיותם מרפאות רבות יהפכו השבוע לתחנות בדיקה. אנו מעודדים את הציבור לקבוע תור ולהגיע אל תחנות הבדיקה שם יפגשו ברופאים המנוסים ביותר בתחום גידולי העור. הוכח כי אבחון וגילוי מוקדם יכולים להציל חיים".

לביצוע הבדיקה יש לתאם תור מראש במוקד שירות הלקוחות 2700 *. בבתי המרקחת של כללית ניתנות הנחות על תכשירי הגנה מהשמש  ללקוחות כללית:  עד 75% ללקוחות "כללית מושלם" ועד 55% ללקוחות 'כללית'.