צילום: shutterstock

שבירת דלתות, קללות ואיומים: תקרית חריגה אירעה בבית החולים מקאסד בעקבות ניסיון לפטר עובד במוסד הרפואי. מפגש שנערך בין הנהלת בית החולים לבין תומכיו של העובד הסתיים בפיצוץ ושרת הבריאות הפלסטינית ובית החולים פרסמו הודעה שבה גינו את מקרה האלימות.   

סכסוך פנימי בין הנהלת בית החולים לעובד במערך הקבלה במוסד הרפואי הסתיים בטונים צורמים, שכללו גם גילויי אלימות. התקרית התפתחה לאחר שבהנהלת בית החולים טענו לאי־סדרים בתחום הכספים וחשדו כי עובד במוסד מעורב לכאורה בפרשה.

לפי גורם בבית החולים, התנהלה בדיקה פנימית שנמשכה כשלושה חודשים ובסופה החליטו בהנהלה לנקוט צעדים נגד אותו עובד, כולל ניסיון להשעות אותו מעבודתו.

לפי גורם במוסד הרפואי, החשדות לכאורה נגד אותו עובד, תושב שכונת א־טור, לא הוכחו. להגנתו התייצבו אנשים שונים משכונת א־טור שדרשו מההנהלה לחזור בה מהצעדים שננקטו נגדו ובין הצדדים התפתח דין ודברים במפגש משותף שנערך בבית החולים. הוויכוח הסוער גלש לאלימות מילולית שכללה קללות, ולפי הודעת בית החולים "קבוצה של צעירים החלה לשבור דלתות ולאיים ברצח על עובדים בבית החולים".

בבית החולים פרסמו הודעה שבה כתבו: "אנו מגנים בתוקף התנהגות זו הנוגדת את המוסכמות והמוסר ופונים לרשות הפלסטינית שתמלא את חובתה נגד הגורמים האחראים למתקפה שבית החולים נחשף לה". גם במשרד הבריאות הפלסטיני גינו את התקרית וציינו כי "ההגנה על בתי החולים בירושלים היא חובה לאומית וכל התקפה עליהם היא פשע".