הדסה. צילום: רפי קוץ

שני רופאים בכירים נוספים הוחלפו בהדסה: כפי שנחשף לראשונה במיינט ו"ידיעות ירושלים", ד"ר ז'אק בראון וד"ר אמיר זילכה, שני רופאים בכירים מטיפול נמרץ ילדים בבית החולים הדסה עין כרם התפטרו מתפקידם בבית החולים הדסה עין כרם לטובת בית החולים שערי צדק בעיר. את תפקידם בטיפול נמרץ ילדים ימלאו ד"ר אורי פולק מבית החולים תל השומר, וד"ר עדי ארן מבית החולים שערי צדק.

עוד לפני שהחליטו הרופאים על ההתפטרות, הובא ד"ר אורי פולק מבית החולים תל השומר ופעל בתוך מחלקת טיפול נמרץ ילדים. כך גם ד"ר עדי ארן, מבית החולים שערי צדק. מקורבים מספרים על חוסר ברירה שדחפה את שני הרופאים הבכירים אל מחוץ לבית החולים הדסה אל זרועות המרכז הרפואי שערי צדק. "לא ברור למה מתכוונים כשמדברים על 'תגבור' יחידת טיפול נמרץ ילדים, או הרחבה", אמר מקורב לבכירים בשיחה עם מיינט ירושלים.

לשאלה מדוע במצב של הרחבת הטיפולים לא נשארו הרופאים הבכירים שמכירים את המערכת והעבודה מול הגורמים הביורוקרטים השונים בתוך בית החולים, אף גורם לא יודע לענות והפנו לאדם שהחליט על המהלך –מנכ"ל בית החולים הדסה, פרופ' רוטשטיין.

כזכור, בסוף השבוע פורסמה כתבה על כך שמאז כניסתו של פרופ' רוטשטיין לתפקידו כמנכ"ל  - הוא הנחית כאן לא פחות משמונה רופאים בכירים מבחוץ. כעת, מטפס המספר לעשרה.

מי שפחות אוהבים את המדיניות הזו אלה חלק ממנהלי המחלקות בהדסה. "הגענו לתפקידים בכירים ולעיתים קרובות הוחלפנו באנשים שלתחושתנו פחות מתאימים", אמר השבוע אחד ממנהלי המחלקות שהוחלף ברופא שהובא מבית חולים אחר. "התחושה היא שההחלטה לא נסובה סביב יכולות או ותק או דרגה, אלא אך ורק מתוך רצון להביא אנשים שנבחרים כנאמנים למנכ"ל".

"פרופ' רוטשטיין רוצה למלא את הדסה באנשים משלו והוא לא מתבייש בגישה הזאת", סיפר בכיר אחר שהוחלף ל"ידיעות ירושלים", "הוא הגיע לכאורה כדי לנהל מוסד כושל והוא רוצה לעשות זאת בשיטות שלו. את מי הוא מביא להנהלת המחלקות? אנשים שיעשו בדיוק את מה שהוא יגיד להם. אחרי שהוא הביא אותם מבית חולים אחר ונתן להם תפקיד בכיר – רוב הסיכויים שהם לעולם לא יתייצבו נגדו".

"מעבר הרופאים נעשה במהלך מוסכם בין בתי החולים"

מהדסה ושערי צדק נמסר בהודעה משותפת: "במסגרת החילופים תוגברה יחידת טיפול נמרץ ילדים בהדסה עין כרם, עם ד"ר עדי ארן משערי צדק ועם ד״ר אורי פולק שהחלו בעבודתם. ד"ר ז׳אק בראון וד"ר אמיר זילכה מטיפול נמרץ ילדים בהדסה עין כרם, עוברים ליחידה לטיפול נמרץ ילדים בשערי צדק שמרחיבה את פעילותה.

"מעבר הרופאים נעשה במהלך מוסכם בין בתי החולים וכמובן לאור רצון הרופאים. כמו כן הוסכם על חיזוק שיתוף הפעולה בין המחלקות לרווחת ילדי ותושבי ירושלים.

"מנכ״ל הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין, מבקש להודות באופן אישי לז׳אק ולאמיר על עבודתם המסורה ומצילת החיים בהדסה ולאחל להם הצלחה בשערי צדק, וכמו גם לאחל כניסה מהירה ואיכותית לד״ר פולק וד״ר ארן בתפקיד המאתגר כל כך בטיפול נמרץ ילדים בהדסה. מנכ"ל שערי צדק, פרופ' עופר מרין בירך על התיאום עם הדסה שאיפשר את המהלך".