"עולמם של ההורים חרב עליהם" | אילוסטרציה: שאטרסטוק

תינוקת בת 6 שבועות נפטרה בשל כשל בתפקוד הלב – משפחתה תובעת מיליונים מקופת החולים. הסיבה: טענות להיעדר בדיקת התינוקת.

תביעה בגובה 2.5 מיליון שקלים הוגשה לאחרונה נגד קופת חולים 'מאוחדת', על ידי משפחה שאיבדה את בתה התינוקת, בת 6 שבועות בלבד. על פי כתב התביעה, שהוגש על ידי עו"ד יוסי טולדנו, המשפחה פנתה לקופת החולים פעם אחר פעם בשל קשיים בהאכלתה וירידה במשקל, אך התינוקת  כלל לא נבדקה בביקורים אלה.

על פי כתב התביעה, "למרות שאחת הסיבות הידועות למצבים מעין אלו הינה הפרעות קצב או מומים לבביים, לא נערכה משך כל הביקורים בהם הייתה ולו גם בדיקה קלינית אחת סדורה הכוללת בדיקה ראויה של שמיעת קולות הלב והאזנה לריאות, באופן שיכול היה לאתר מבעוד מועד את הכשל הלבבי".

עוד צוין כי שלושה ימים בלבד לפני מותה של התינוקת, ביקשה משפחתה לבדוק אותה בשל מחלתה, אך גם במהלך ביקור זה רופא הקופה לא ביצע בה אף בדיקה.

שלושה ימים מאוחר יותר, בספטמבר 2016, קרסה התינוקת בעת ניסיון האכלתה בביתה ולאחר שהובהלה לבית החולים הדסה מותה נקבע שם.
סיבת המוות שנקבעה על ידי הרופאים הייתה כשל בתפקוד הלב מלווה בהגדלת חדרי הלב.

כעת טוענת המשפחה כי בשל התנהלותו של הרופא המטפל בקופת החולים ובשל היעדר בדיקות מינימליות של התינוקת, לא אובחן הגורם שהוביל לכשל הלבבי ממנו סבלה התינוקת ובכך לא נמנע מותה.

לדברי בני המשפחה, התנהלות קופת החולים הייתה רשלנית, דבר שהתבטא בראש ובראשונה בכך שלמרות פניות חוזרות וביקורים חוזרים של משפחת התינוקת במרפאה לא בוצעה בתינוקת בדיקה קלינית בסיסית. "עולמם של התובעים חרב עליהם", נכתב בתביעה. "כל אובדן חיים הוא קשה, אך הוא קשה שבעתיים שעה שמדובר במותה ללא עת של בת אהובה בת 6 שבועות בלבד".

עוד נכתב כי ההורים מתקשים "גם כיום, שלוש שנים לאחר מוות מיותר ופתאומי זה, לשאת את נטל האבל, הכב והצער עקב אבדן חייה המיותר של בתם היקרה".

עו"ד טולדנו: "כפי שמפורט בתביעה, חוסר תשומת לב ועירנות של הרופא יכלה למנוע את הטרגדיה הקשה והמיותרת. לצערו של דבר כעת נותר למשפחה לתבוע את הפיצוי על נזקיהם".

מ'מאוחדת' נמסר: "אנו לומדים את כתב התביעה ונגיב כפי שיתבקש, בבית המשפט".