אשקיראת | צילום: באדיבות המשפחה

תביעת המיליונים של המשפחה שאיבדה את בתה. בני משפחת אשקיראת תובעים 2.5 מיליוני שקל מקופת חולים ובית החולים שערי צדק. הטענה: רשלנות, זלזול, הזנחה ואיחור באבחון בטיפול ברוואן אשקיראת, שהביאו למותה בגיל 27.

לפני כעשור החלה מרוואן, שהיתה אז בת 18, לסבול מכאבי בטן עזים. לאשקיראת הצעירה היתה היסטוריה משפחתית של מחלות סרטן. סבה חלה בסרטן הכבד ודודתה בסרטן המעי.

בתביעה נטען כי למרות ההיסטוריה המשפחתית הזו וכן ערכים חריגים של אנזימי כבד שהתגלו אצלה, לא נעשו הבדיקות הפתולוגיות המקובלות במקרה מסוג זה.

על פי התביעה, לפני כשנתיים, כשחלה החמרה במצבה, היא פנתה אל בית החולים שערי צדק ושם קיבלה "אבחנות מרובות ומשונות שלא קשורות כלל האחת לשנייה". רק כשהבינה שהרופאים לא מאתרים את הבעיה, פנתה אל בית החולים "הדסה" ושם אובחן אצלה סרטן במעי הדק. אולם היה זה מאוחר מדי, ומצבה הלך והתדרדר עד למותה בינואר השנה.

פרופ' אהרון לרנר, מומחה לגסטרואונטרולוגיה שזומן מטעם התובעים, טען כי "כל רופא סביר היה שולח את המנוחה לייעוץ או מברר בצורה אקטיבית את הסיבות לתלונותיה. חוסר המעש היה בעוכריה וחרץ את גורלה".

“זה מקרה חמור של זלזול והזנחה שנמשכה שנים, שבעקבותיו נפטרה אישה צעירה שניתן היה למנוע את מותה", טוענים עורכי הדין ישר יעקבי ובוריס לויאב שהגישו את התביעה בשם המשפחה.

מ'שערי צדק' נמסר: "התביעה התקבלה רק בימים האחרונים. אנו לומדים את הטענות המועלות בה כלפי המעורבות לכאורה של שערי צדק ונמסור את תגובתנו כמקובל בבית המשפט".