בישראל מתגלים מידי שנה כ-26,000 מקרי סרטן חדשים. בקרב נשים, אחת מההתמודדויות הראשוניות היא נשירת ואובדן השיער, כבר מהטיפול הכימותרפי הראשון. למעשה נגזר על הילדות, הנערות והנשים החולות בסרטן להתמודד מדי יום, לא רק עם המחלה עוצמה, אלא גם עם ההשלכות הפסיכולוגיות והרגשיות של ההתקרחות ואובדן הנשיות.

גם השנה עמותת זכרון מנחם ומותג טיפוח השיער PANTENE  יוצאים בקמפיין לאיסוף תרומות שיער שיאפשר לכל אישה, צעירה וילדה, המתמודדת עם מחלת הסרטן, לקבל פאה איכותית וחדשה – בחינם. אחרי ההצלחה האדירה של הקמפיין בשנה שעברה, אשר הבטיח כי כל חולת סרטן בישראל תקבל פאה חדשה ואיכותית בחינם וללא השתהות, החליטו השנה לסייע לתורמים ולתורמות ולהגיע אליהם לכל חלקי הארץ על מנת להקל עוד יותר את תהליך התרומה.

לצורך כך מושקת "ניידת צמה של עוצמה" של זכרון מנחם ומותג פנטן –משאית ענקית אשר הוסבה בהשקעה של מיליון וחצי שקלים לסלון יופי גדול ומרשים (10 מטרים אורך, 2.6מ' רוחב וגובה מ' 2.5).

ניידת "צמה של עוצמה". צילום: זכרון מנחם

"עם ישראל מוכיח עצמו שנה אחר שנה עם עליות מדהימות ומרגשות במספר תרומות השיער המגיעות אלינו עבור חולות סרטן", אומר חיים ארנטל, יו"ר העמותה וזוכה פרס ישראל. "השנה אני מגשים חלום רחוק ומשיק את ניידת העוצמה, שהיא למעשה מספרה ניידת, אשר תנדוד בישראל עם ספרים מקצועיים ותאפשר לכל אחד ואחת, שמעוניינים לתרום, לעשות זאת בנוחות וגם בסטייל".

בזכרון מנחם מספרים כי המספרה הניידת תפעל לאורך כל השנה ותנדוד בין בתי החולים בישראל - גם כמספרה עבור תורמים ותורמות אך גם כמכון יופי אשר יאפשר לחולות להגיע להתאמת הפאה, וכן לצורכי תיחזוק הפאה. בנוסף היא תגיע לאירועי שיער גדולים הנערכים לאורך השנה לאורכה ולרוחבה של ישראל ותוכל לסייע למארגנים עם מוצרים, עמדות דקורטיביות ופינות יופי ופינוק. "בימים בהם זכרון מנחם תוציא טיולים לילדי העמותה, הניידת מוסבת לחדר מיון נייד המצויד במכשירי הרפואה המתקדמים בעולם ותאפשר למרבית הילדים לצאת לטיולים ללא חשש", מוסיף ארנטל.

כך זה נראה מבפנים. צילום: זכרון מנחם

צילום: זכרון מנחם

מי שסייעו להוציא את חלומו של ארנטל לפועל הם אנשי מותג טיפוח השיער PANTENE, מבית פרוקטר אנד גמבל, אשר העניקו תרומה משמעותית להגשמת החזון. "תרומות משיער טבעי אי אפשר לקנות בכסף, רק מודעות ורצון של הציבור יכולים לעשות שינוי". מסביר מנכ"ל פרוקטר בישראל, אופיר גוטמן. "ואנו רואים עלייה משנה לשנה במספר התורמות. זו זכות גדולה לעבוד לצד זוכי פרס ישראל 2019, ולרתום את כח הפרסום של PANTENE כדי להביא יחד לשינוי משמעותי וחשוב בחייהן של נשים, נערות וילדות המתמודדות עם מחלת הסרטן".

ניידת צמה של עוצמה תגיע לכיכר ספרא ביום חמישי, 2.1.20 החל המשעה 16:00 ועד לשעה 21:00. לתרומות שיער ולקבלת פאה ניתן לפנות לעמותת זכרון מנחם 02-6400800 http://www.zichron.org